Společnost

Jiří Unger (ČEA): Volby mohou přinést změnu, politika ale problémy společnosti nevyřeší

Napsal(a): Kamil Sedláček | Zveřejněno: Pátek, 15. října 2010, 13:27 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Jiří Unger (ČEA): Volby mohou přinést změnu, politika ale problémy společnosti nevyřeší
Jiří Unger, tajemník České evangelikální aliance.
(Křesťan Dnes)

V pátek 15. října 2010 v 14:00 hod. budou zahájeny volby do obecních zastupitelstev. Podle zpravodajského serveru iDNES.cz bude ve více než 6 000 obcích kandidovat 226 000 kandidátů, kteří se budou ucházet o 60 000 mandátů. Ve 27 obvodech také proběhnou volby senátní.

Jak pro Křesťan Dnes řekl tajemník České evangelikální aliance (ČEA) Jiří Unger, může být pro křesťana stejně jako pro kohokoli jiného obtížné najít takového kandidáta, jehož program by byl v souladu s přesvědčením daného voliče, a přitom by měl šanci na úspěch. Podle Jiřího Ungera je v případě komunálních voleb výhodou, že hlavně na menších městech mohou voliči kandidáty poznat a podle možnosti se s nimi i setkat.

Navíc se během komunálních voleb na kandidátkách objevuje více křesťanů, přesto by podle tajemníka ČEA měli jejich věřící voliči věnovat dostatečnou pozornost programům jednotlivých stran a hodnotám, které daná politická uskupení vyznávají.

Křesťané mají podle slov Jiřího Ungera doufat ve změnu, kterou mohou volby přinést, jak to ukázaly volby poslední, nemají však „skládat velké naděje“ v to, že by „zásadní problémy této společnosti mohly být vyřešeny politickou cestou".

Copyright © 2010 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Společnost Titulka
Psychiatr a teolog Max Kašparů dnes vystoupí v rozhlasovém pořadu Hnutí pro život, Život není náhoda

Psychiatr a teolog Max Kašparů dnes vystoupí v rozhlasovém pořadu Hnutí pro život, Život není náhoda

Psychiatr a teolog Max Kašparů v dnešním dílu pořadu "Život není náhoda" hovoří o smyslu života i o cestě k obnově naší..