Svět

Dallaský pastor Robert Jeffress: Islám je inspirován satanem

Napsal(a): Soyan Zaimov, The Christian Post, překlad Markéta Nosálová, redakčně upraveno | Zveřejněno: Středa, 25. listopadu 2015, 8:09 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Dallaský pastor megasboru Robert Jeffress reagoval na teroristické útoky v Paříži tím, že obvinil islámské náboženství a prohlásil, že je inspirováné satanem a přímo odpovědné za činy teroristů.

Dallaský pastor Robert Jeffress: Islám je inspirován satanem
Robert Jeffress, pastor dallaského sboru First Baptist Dallas.
(Screencap The Christian Post/First Baptist Dallas)

„Islám je falešné náboženství a je inspirované samotným satanem,“ řekl Jeffress na nedělním kázání bezprostředně po útocích v prvním baptistickém sboru v Dallasu. „Tento víkendu jsme viděli plody ničení satana v činech těchto teroristů,“ dodal.

„Je nemožné oddělit to, co těchto osm sebevražedních atentátníků udělalo, a jejich víru, jejich náboženství, které je k tomu inspirovalo. Tito teroristé nejednali v protikladu k učení islámu, jednali v souladu s učením islámu.“

Teroristická skupina Islámského státu se přihlásila k odpovědnosti za masovou střelbu a sebevražedné bomby v celé Paříži v pátek 13. listopadu 2015, který zanechal 129 mrtvých a 352 zraněných.

Muslimské skupiny důrazně odsoudily útoky a tvrdí, že násilné činy teroristů neodrážejí islámskou víru.

„Tyto kruté a opovrženíhodné útoky na civilisty, ať k nim dochází v Paříži, Bejrútu nebo nějakém jiném městě, jsou odporné a neospraveditelné,“ prohlásila Rada pro americko-islámské vztahy. „Odsuzujeme tyto strašlivé zločiny v nejsilnější možné míře. Pachatelé těchto odporných útoků musí být zatčeni a postaveni před soud.“

Saba Ahmedová, prezidentka a zakladatelka republikánské muslimské koalice, řekla v rozhovoru s MSNBC: „Teroristé nejsou reprezentanti islámu naprosto žádným způsobem.“

„ISIS by se měl vrátit k základním učení islámu. Zneužívají učení islámu k tomu, aby prováděli děsivé krutosti. To je naprosto neislámské, ukradli naše náboženství. Muslimská komunita důrazně odsuzuje útoky,“ dodala.

Muslimští uživatelé sociální sítě Twitter se shodli po útocích na tom, že islám je náboženstvím míru a projevili solidaritu s lidmi Francie.
Britský deník Telegraph vydal sbírku různých zpráv z Twitteru. Jeden z uživatelů připomínal verš 5:32 Koránu, který zní: „Kdo zabije nevinného člověka, je to, jako kdyby zabil všechnu lidskost.“

Ve svém kázání Jeffress prohlásil, že křesťané by se měli modlit za oběti útoku, ale zároveň řekl, že vláda má odpovědnost nejprve zajistit bezpečnost svých občanů. Pastor prvního baptistického sboru v Dallasu učinil kontroverzní prohlášení, že islám je inspirován satanem, již v minulosti. V květnovém kázání tvrdil, že následování takového náboženství „vás dovede do pekla“.

„Islám je falešné náboženství, které vás zavede do pekla. Je založen na falešné knize, která je založena na klamu. Byl založen falešným prorokem, který zavedl lidi na scestí namísto k jedinému pravému Bohu,“ řekl Jeffress o islámském proroku Muhammadovi.

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Svět Titulka
WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

DOVER, New York – V pátek 15. ledna 2016 Světová evangelikální aliance (WEA - World Evangelical Alliance)..
Inzerce