Komentáře

Daniel Fajfr k Prague Pride: Pražská pýcha?

Napsal(a): Daniel Fajfr, předseda Rady Církve bratrské | Zveřejněno: Úterý, 31. července 2012, 7:03 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Ptají se mě v těchto dnech, zda Církev bratrská veřejně odsoudí připravovaný srpnový pochod Prague Pride organizovaný homosexuály. Myslím si, že to není třeba. Mám pocit, že by se církve a křesťanská sdružení mohly brzo předhánět, kdo dřív a s „bibličtějšími“ argumenty odsoudí tu či onu akci. S přibývající četností provokativních akcí, které vyvyšují lidskou pýchu, ať už to mají v názvu nebo ne, bychom snad měli mít informátory po celé republice, nejen v Praze. Ti by měli za úkol zjišťovat, kde a kdy se co koná, abychom jako křesťané pozvedli svůj kritický hlas. A bude toho hodně, podobné akce se většinou každoročně opakují.

Daniel Fajfr k Prague Pride: Pražská pýcha?
Daniel Fajfr.
(Křesťan Dnes)

Co má ale společného křesťan z Horní Dolní s pochodem Prague Pride? Nic. Toho trápí jiné odsouzeníhodné problémy. Například nevěra místního starosty, která je veřejným tajemstvím, či neschopnost zastupitelstva vytěsnit hrací automaty z místního baru ožebračující celé rodiny, nebo zcela arogantní chování místního „podnikatele“, který skupuje za babku louky od Pozemkového fondu a časem je nějak záhadně prodá již jako lukrativní stavební parcely za dvacetinásobek.

Myslím si, že církve mají kriticky pozvednout hlas při jiných příležitostech, než při tak černobílé provokativní vyzývavosti, kterou odsuzují sami mnozí homosexuálové. Máme-li něco udělat s nízkou hodnověrností církve, pak to půjde spíše cestou pozitivních aktivit, než negativním vymezováním se k hříchům naší společnosti. Úcta k člověku, krásná manželství, pěkné rodiny, zasazováním se o právo a spravedlnost, to jsou nosná témata.

Místo odsouzení Prague Pride jsme chtěli konkrétní výzvou podpořit dobrou akci Pochod pro rodinu, která zdůrazňuje zájmy tradiční rodiny. Když jsme ale zjistili, že organizátoři této bohulibé akce naplánovali začátek pochodu na stejnou dobu a jen asi o 100 metrů dál než začíná pochod gayů a lesbiček, zklamaně jsme od toho upustili. Konfrontační způsob - kdo z koho – dobré věci neprospěje. Jako křesťané se nemáme čím chlubit než samotným Kristem. Byla by škoda, kdybychom z Prague Pride udělali Czech Pride.

Copyright © 2012 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Nejčtenější
Inzerce