Svět

Křesťané jsou ponižováni britskými soudy, píše anglikánský biskup

Napsal(a): Radio Proglas, www.proglas.cz | Zveřejněno: Úterý, 17. dubna 2012, 7:21 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Křesťané jsou pronásledováni a soudy nechrání jejich náboženské hodnoty, píše bývalý anglikánský primas Lord George Carey Evropskému soudu pro lidská práva.

Podle deníku The Guardian je výzva součástí podání k Evropskému soudu pro lidská práva, který se bude zabývat případem čtyř lidí, jež podstoupili disciplinární opatření na svém pracovišti z důvodů veřejného projevování víry. Dva z nich byli nuceni opustit svá pracovní místa kvůli nošení symbolu kříže. Další případ se týkal párového terapeuta propuštěného poté, co odmítl poskytnout sexuální poradenství homosexuální dvojici. Práci ztratila také úřednice, který odmítl sezdávat osoby stejného pohlaví.

Podle Careye dochází k zakazování vnějších výrazů tradičních křesťanských hodnot v rámci „sekulární konformity víry a jednání“. Jak píše duchovní v podání Evropskému soudu pro lidská práva, v Británii existuje „tendence odstranit židovsko-křesťanské hodnoty z veřejného prostoru“. Britské soudy užívají úzký výklad zákona o rovnoprávnosti k diskriminaci křesťanů, s některými věřícími též jednají jako s „fanatiky“.

„V zemi, kde jsou křesťané propouštěni z práce za to, že vyjadřují svou víru, jsou ponižování státními orgány a bojí se represí a dokonce zatčení za vyjádření svého pohledu na sexuální etiku, je něco velmi v nepořádku,“ uvádí Lord Carey a dodává: „Ovlivňuje to morální a etický kompas Spojeného království. Křesťané jsou vyloučeni z určitých oblastí zaměstnání pouze kvůli své víře; víře, která nestojí v protikladu ke společnému dobru. Jsou to křesťané, kdo jsou nyní pronásledováni; často jsou vyhledáváni a obviňováni homosexuálními aktivisty“.

Copyright © 2012 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Svět Titulka
WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

DOVER, New York – V pátek 15. ledna 2016 Světová evangelikální aliance (WEA - World Evangelical Alliance)..
Nejčtenější
Inzerce