Misie

Kuvajtský parlament schválil trest smrti za rouhání

Napsal(a): Hlas mučedníků, www.hlas-mucedniku.cz, titulek redakční, upraveno | Zveřejněno: Čtvrtek, 24. května 2012, 9:41 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Kuvajtský parlament schválil trest smrti za rouhání
Mapa Kuvajtu.
(www.hlas-mucedniku.cz)

Nový zákon již brzy umožní kuvajtským soudům odsoudit k smrti osoby usvědčené z rouhání.

Muslimové, kteří urazí Alláha, Korán, muslimské proroky nebo Muhammadovy manželky mohou být odsouzeni k trestu smrti – pokud zákon, který poslanci schválili poměrem hlasů 40:6, podepíše také kuvajtský vůdce, emír Sabah al-Ahmad al-Jabir Al Sabah.

Křesťanům a příslušníkům ostatních nemuslimských menšin hrozí podle nového zákona za stejné přestoupení trest odnětí svobody s minimální sazbou deset let. Doposud bylo rouhání klasifikováno jako „pomluva“ a viník mohl skončit ve vězení maximálně na rok.

Novelizace byla oznámena krátce po zadržení šíitského muslima obviněného z proklínání Muhammada na Twitteru. Jistý poslanec prohlásil, že k rouhání na sociálních sítích dochází stále častěji a nová legislativní úprava musí Kuvajťany od podobného počínání „odradit“.

Zvýšeným trestům za rouhání předcházelo zavedení jiné úpravy začátkem letošního roku, která zakazuje výstavbu kostelů a dalších budov určených k pořádání nemuslimských bohoslužeb.

"Modlete se, aby emír Sabah al-Ahmad al-Jabir Al Sabah zákon nepodepsal. Modlete se také za kuvajtské křesťany, aby pokračovali ve smělém zvěstování evangelia bez ohledu na hrozící pronásledování a aby se navzdory sílícím omezením nepřestali společně scházet k bohoslužbám a vzájemnému povzbuzování (Židům 10,23–25)," uvádí zpráva Hlasu mučedníků.

Více informací o pronásledování v Kuvajtu se nachází na internetových stránkách Kuwait Country Report.

Copyright © 2012 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Misie Titulka
Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Do České republiky přijede začátkem května Pete Greig, který přijal pozvání být hlavním řečníkem na jednodenní..
Nejčtenější
Inzerce