Společnost

Ministr spravedlnosti ČR Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zástupkyní v Praze

Napsal(a): Tisková zpráva, portal.justice.cz, titulek redakční, upraveno | Zveřejněno: Úterý, 31. července 2012, 7:24 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Ministr spravedlnosti ČR Pavel Blažek jmenoval včera Lenku Bradáčovou do funkce vrchní státní zástupkyně v Praze.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek k jmenování Lenky Bradáčové uvedl: „Po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodl podpořit návrh nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a Lenku Bradáčovou do funkce vrchní státní zástupkyně jmenovat. Přesvědčila mne její odborná erudice i ujištění o společném zájmu s nejvyšším státním zástupcem ukončit destabilizaci této instituce, která trvá už déle než rok. Zároveň očekávám konstruktivní diskuzi a jednání o fungování vrchního státního zastupitelství i o další podobě celé soustavy státního zastupitelství. Předpokládám, že odblokujeme i tento stav, kdy stále není schválen věcný záměr zákona o státním zastupitelství a nalezneme rozumné řešení. Doufám také, že konečně dojde k ukončení politizace a politické hysterie kolem jmenování a působení vrchního státního zástupce, která celému procesu velmi škodila.“

V médiích se po odvolání předchozího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila objevila nepodložená spekulace, že pravým důvodem tohoto aktu byl návrh nejvyššího státního zástupce na jmenování Lenky Bradáčové do funkce vrchního státního zástupce.

Doufám také, že konečně dojde k ukončení politizace a politické hysterie kolem jmenování a působení vrchního státního zástupce, která celému procesu velmi škodila

Pavel Blažek

Skutečností je, že návrh na jmenování podepsal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dne 21.6.2012. Tento návrh s řádnými náležitostmi však byl na Ministerstvu spravedlnosti oficiálně zaevidován jako došlá písemnost až 3. července 2012, tedy až v den jmenování nového ministra Pavla Blažka, a pět dní po odvolání Jiřího Pospíšila. Tato skutečnost jednoznačně potvrzuje neoprávněnost účelově vytvořené spekulace.

JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D. působí v soustavě státního zastupitelství od roku 1998. V lednu roku 2001 byla jmenována do funkce státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích. Od ledna roku 2003 působí jako státní zástupkyně Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem, kde od srpna téhož roku vykonává funkci náměstkyně tohoto státního zastupitelství. JUDr. Bradáčová je rovněž prezidentkou Unie státních zástupců a lektorkou na Justiční akademii a Policejní akademii.

Copyright © 2012 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Společnost Titulka
Nežít v čekárně aneb Být single není handicap, konference pro svobodné, rozvedené a ovdovělé

Nežít v čekárně aneb Být single není handicap, konference pro svobodné, rozvedené a ovdovělé

"Nežít v čekárně aneb Být single není handicap" je název konference, která se uskuteční od pátku 13. 5. do soboty 14...
Nejčtenější
Inzerce