Misie

Modlete se za bezpečnost křesťanů během Ramadánu, nabádá organizace Open Doors

Napsal(a): Anugrah Kumar, Christian Post, překlad: Klára Máziková | Zveřejněno: Pátek, 5. srpna 2011, 5:11 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Modlete se za bezpečnost křesťanů během Ramadánu, nabádá organizace Open Doors
Libanonská muslimka nakupuje ozdoby na přípravu islámského svatého měsíce Ramadánu v Bejrútu v Libanonu v pondělí 9. srpna 2010. Muslimové tradičně zdobí své domy, obchody a ulice tento měsíc...
(AP / Hussein Malla)

Ramadán, každoroční 30-denní islámský půst, který začíná tento týden, může vystavit křesťany zvýšenému riziku pronásledování v převážně muslimských zemích a věřící na Západě by se za ně měli modlit, prohlásila organizace Open Doors USA při vydání modlitebního kalendáře pro Ramadán.

„Ramadán je čas, kdy jsou křesťané v některých převážně muslimských zemích obzvláště izolovaní,“ řekl předseda Open Doors, Dr. Carl Moeller v prohlášení. „Proto je pro nás velmi důležité sjednotit se v modlitbě za pronásledované křesťany po celém světě.“

Na pomoc křesťanům modlícím se za pronásledované připravila Open Doors modlitební kalendář pro Ramadán, kde je několik modlitebních bodů, které mají pomoci věřícím modlit se za zranitelné křesťany po celém světě během těchto 30 dní.

Organizace, která slouží pronásledované církvi po celém světě od roku 1955, kdy její zakladatel, bratr Andrew, poprvé pašoval Bible do východní Evropy, bude také denně rozesílat e-maily s příběhy z převážně muslimských zemí, modlitební požadavky a výzvy k jednání. Open Doors poskytuje věřícím na svých internetových stránkách odkaz, kde se mohou zaregistrovat.

Ramadán, devátý měsíc islámského kalendáře, který začal letos 1. srpna, je časem, kdy většina muslimů postí od svítání do soumraku, aby tak smyla své hříchy skrze skutky odpírání. Věří, že je to čas očišťování, kterého lze dosáhnout dobrými skutky a sebekázní.

„Dodržování Ramadánu ale může zvýšit tlak na věřící,“ řekl Moeller.

Ramadán s sebou přináší čas násilí. Některé vlády v islámských zemích vynucují dodržování Ramadánu a extrémistické skupiny zvyšují své násilné aktivity jak vůči muslimům, kteří Ramadán nedodržují, tak vůči nemuslimům, a jsou velmi netolerantní.

Během posledního Ramadánu vyzval imám v egyptské vesnici Shimi poblíž Gizy k „jihnu“ proti křesťanům, což vedlo k pronásledování koptských křesťanů, uvedla Asyrská mezinárodní informační agentura. V roce 2009 byl americký člen armády v Kábulu v Afganistanu zastřelen policistou za to, že veřejně pil vodu během Ramadánu, informovala agentura Associated Press.

Letos, kdy je v pohybu vlna nepokojů v některých částech Středního východu a severní Afriky, je hrozba násilí velmi reálná a očekává se, že protesty budou intenzivnější. Zvláště v Egyptě, kde od únorového pádu Hosniho Mubaraka čelí koptští křesťané většímu množství útoků, se očekávají další násilnosti vůči křesťanům.

Pákistán zvýšil před Ramadánem bezpečnostní opatření v oblastech předpokládaných napětí, jako jsou okolí mešit a dalších bohoslužebných míst, uvedly národní noviny The Nation.

Open Doors zjistila, že k nejvážnějšímu pronásledování křesťanů dochází v převážně muslimských zemích. Osm z deseti největších pronásledovatelů na seznamu World Watch List 2011 jsou islamistické vlády: Írán (2), Afganistan (3), Saudská Arábie (4), Somálsko (5), Maledivy (6), Jemen (7), Irák (8) a Uzbekistán (9). Mimo to 38 z 50 společností, které pronásledují křesťany nejvíce, jsou společnosti s muslimskou převahou.

Více než dva týdny po konci Ramadánu se bude konat připomenutí desátého výročí teroristického útoku na Ameriku z 11. září.

„Je důležité, abychom se během tohoto období modlili za křesťany i muslimy,“ řekla Michele Miller, ředitelka Open Doors USA Ministries v prohlášení. „Modlitba změnila srdce milionů lidí, takže je důležité modlit se i měsíc po Ramadánu.“

Podle Open Doors zhruba 100 milionů křesťanů po celém světě trpí vyslýcháním, zatčeními a dokonce i smrtí kvůli své víře v Krista, další miliony čelí diskriminaci a nepřátelství.

Copyright © 2011 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Misie Titulka
Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Do České republiky přijede začátkem května Pete Greig, který přijal pozvání být hlavním řečníkem na jednodenní..
Nejčtenější
Inzerce