Komentáře

Pavel Medek: Festival UNITED v pátek přinesl řadu koncertů, seminářů a workshopů

Napsal(a): Pavel Medek, externí reportér Křesťan Dnes | Zveřejněno: Sobota, 22. srpna 2015, 17:57 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Pavel Medek: Festival UNITED v pátek přinesl řadu koncertů, seminářů a workshopů
Dům kultury Vsetín.
(Festival UNITED)

Multižánrový křesťanský festival UNITED pokračoval v pátek 21.8.2015 svým druhým dnem. Přinesl celou řadu hudebních vystoupení, programů, seminářů, workshopů a mnoho dalšího.

Při společných setkáních se mezi řečníky vystřídali Kateřina Lachmanová a Ondřej Szturc. Chvály vedli Adonai, The Neons, či slovenští Godknows a Lámačské chvály Live!.

Kateřina Lachmanová, terapeutka, autorka řady knih a šéfredaktorka Karmelitánského nakladatelství mluvila o nespoutaném Bohu a o rozdílech mezi svobodou a nespoutaností.

Svoboda není cíl života ani hodnota sama o sobě. Svoboda je otevřený prostor. Otázkou je, jak svobodu využíváme. Zneužití svobody nás může přivést do otroctví. Zároveň naše svoboda může nabourat svobodu druhých.

Ondřej Szturc, vedoucí mládeže Evangelikálního společenství křesťanů v Havířově, na příkladu povolání celníka Matouše ilustroval, jak Bohu na každém záleží a nerozděluje mezi „dobrými“ a „špatnými“ lidmi.

Ježíš přišel ne proto, aby nám řekl, co všechno děláme špatně, ale proto aby s námi měl vztah. Nepřišel proto, aby měl pravdu, ale přišel, aby dal milost a aby „hledal a spasil, co zahynulo.“

Pavel Medek: Festival UNITED v pátek přinesl řadu koncertů, seminářů a workshopů
Festivalový workshop.
(Festival UNITED)

Druhý den festivalu účastníkům nabídl celkem 14 seminářů a 8 workshopů. Ze seminářů to byly například témata z oblastí společnosti, svobody, vztahů, manželství, rodiny, přátelství, pornografie, internetu.

Workshopy se věnovaly umění, vystupování na pódiu, zpěvu, grafice, novinařině, prorockými praise & worship, HIP-HOPu.

Na účastníky rovněž po ránu čekala rozcvička s taneční skupinou UNITED Dance, v průběhu dne pak breakdance, beatbox nebo také dramatické scénky a skeče.

Závěr dne byl pak završen Modlitbou Otče náš spolu s jejím výkladem a hudebním doprovodem.

Festival pokračuje v sobotu 22.8.2015 svým posledním dnem. Ranní a večerní program festivalu je živě přenášen televizní stanicí TV Noe.

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Inzerce