Komentáře

Pavel Medek: UNITED 2015 plný povzbuzení (závěrečný den festivalu)

Napsal(a): Pavel Medek, externí reportér Křesťan Dnes | Zveřejněno: Středa, 26. srpna 2015, 11:03 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Pavel Medek: UNITED 2015 plný povzbuzení (závěrečný den festivalu)
Promluva jednoho z hlavních řečníků, Marka Macáka.
(Festival UNITED)

Třetí a zároveň poslední den multižánrového festivalu United, probíhající v sobotu 22. 8. 2015, byl nejen plný koncertů, workshopů a seminářů, ale také jasného povzbuzujícího slova.

Kateřina Lachmanová, která měla slovo již druhý festivalový den, svoje ranní zamyšlení zaměřila na téma Nespoutaný Bůh.

Povzbuzovala k tomu, abychom nežili jako plankton – unášeni proudem, ale abychom dali Bohu důvěru, že život ve svobodě s Ním může být o něčem mnohem víc, než se třeba teď může zdát.

Během dne měli účastníci možnost navštívit koncerty interpretů jako je ICF Worship, Envej, Wessani, Sympohony of Nations, Janais, Sněhurka a 7, Almost Good, Safenat Paneach nebo také mladého talentovaného estonského zpěváka Daniele Leviho.

Workshopy byly zaměřeny na psaní textů a fotografické, kameramanské, divadelní, hudební, taneční či vůdčí schopnosti. Semináře poté na Bibli, pouta méněcennosti, okultismus, pornografii, misii, rodinné vztahy.

Pavel Medek: UNITED 2015 plný povzbuzení (závěrečný den festivalu)
Seminář festivalu UNITED.
(Festival UNITED)

Svůj seminář měl také vedoucí brněnské mládeže AC – Connect, Michal Apetauer, známý jako hudebník pod jménem K–4.

Název jeho semináře byl „Buď hrdý na to, kým jsi“. Ve svém semináři povzbuzoval účastníky, aby přijali identitu milovaných Božích děti a nesrovnávali se s ostatními.

Na společném večerním programu bylo na programu slovo psychologa Marka Macáka, vystoupení slovenské chválící skupiny eSPé a Pavla Helana.

Marek Macák vyprávěl příběh, kdy učedníci byli s Kristem několik let a pak, když Kristus odcházel, učedníci mu řekli: „My nevíme, kam jdeš.“ Marek Macák poukázal, že i nám se může stát, že s Kristem jdeme několik let a přitom nevíme, kam jít.

Často jsme pohlceni křesťanským aktivismem či zákonictvím a pak se ptáme: „To je celé? Já potřebuji víc!“ Musíme se uvědomit, že to vše není o nás, ale o Jeho plánu. Nemusíme držet svých plánů a představ. Často přemýšlíme omezeně, Bůh ale má svoji cestu.

Pavel Medek: UNITED 2015 plný povzbuzení (závěrečný den festivalu)
Ředitel festivalu, Petr Húšť, při závěrečné promluvě.
(Festival UNITED)

K závěru United 2015, Petr Húšť, ředitel festivalu, povzbuzoval: „Představte si jaký je Bůh... Tak takový přesně není... Věříme v nespoutaného Boha, který může změnit mě i tebe…“

„Tam, kde je volný průtok, je občas prázdno. Ale tam, kde dáme hranice, uděláme hráz a máme plno. Věříme v nespoutaného Boha, který nám dává omezení proto, aby nás naplnil“, dodal Petr Húšť.

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Nejčtenější
Inzerce