Svět

Rick Warren: Jak prožít Boží lásku o Vánocích

Napsal(a): Czarina Ong, The Christian Today, překlad Markéta Nosálová | Zveřejněno: Čtvrtek, 24. prosince 2015, 19:00 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Vánoční doba se stala tak komerční, že mnoho lidí zapomnělo, o čem tyto svátky opravdu jsou: o slávě Ježíšova narození, lásce a oběti.

Rick Warren: Jak prožít Boží lásku o Vánocích
Rick Warren.
(Facebook/Rick Warren)

Rick Warren, pastor Saddlebeckého sboru, si přeje, aby lidé prožili Boží lásku o letošních Vánocích, proto přišel se seznamem třech principů, které mohou pomoci získat zpět pravý smysl Vánoc.

První zásadou je „dělat věci jednoduše." Warren píše ve svém sloupku na internetové stránce pastors.com, že sám Ježíš se narodil v chudých podmínkách.

Ježíš objal život pokory a jednoduchosti a křesťané by měli ukazovat stejný postoj jako Kristus. To se snaží Warren, jeho manželka Kay a zbytek saddlebackého sboru následovat.

„Chceme, aby lidé spolu mluvili, pomáhali si navzájem a rostli dohromady," říká. „Bez ohledu na to, jak veliký se Saddlebacký sbor stal, nechceme, aby se někdo cítit ztracený v davu.“

„Záměrně připravujeme mnoho možností v průběhu svátků pro vzájemnou interakci, jako je zajištění potravin pro bezdomovce, pomoc potřebným osamělým rodičům koupit dárky pro své děti nebo pomoc ohroženým rodinám praktickou láskyplnou podporou - finančně, emocionálně a duchovně."

Pro Warrena není jednoduché pouze krásné, ale zároveň mocné a zohlednění tohoto principu v průběhu plánování svátků, lidem pomůže lépe oslavit Vánoce.

Další na jeho seznamu je "být tam." Warren vysvětluje, že když křesťané dávají lásku lidem a slouží jim ve jménu Ježíše Krista, naplňují smysl Vánoc.

„Jedním ze způsobů, jak sdělit našim rodinám a přátelům, že je máme rádi, je dát jim naši soustředěnou pozornost“, uvádí, „vážím si tě natolik, abych ti dal to nejcennější - svůj čas. Když dáte někomu svůj čas, dáváte mu část svého života, který nikdy nedostanete zpátky. Můžete vydělat více peněz, ale nemůžete vydělat víc času,“ vysvětluje.

Nakonec Warren vybízí křesťany, aby "dávali s potěšením". Ježíš věří, že je víc štěstí v dávání než v přijímání. Warren si přeje, aby si lidé uvědomili, že dávání je otázkou vůle, ne bohatství.

„Je to o postoji, ne o majetku, Bůh nechce tvůj majetek. Chce tvoje srdce," říká.

„Nahradili jsme skutečné, upřímné a nádherné dávání dutým materialismem, který nás všechny nutí utrácet přes míru v průběhu svátků. Namísto toho bychom měli dávat z hloubky našich srdcí. Jako pastor, bych rád viděl, abyste rozšířili svou definici dávání za hranice peněž. Představte si, jak mnoho byste mohli požehnat ostatní, kdybyste s nimi sdíleli svůj čas a talent,” dodává Warren.

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Svět Titulka
WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

DOVER, New York – V pátek 15. ledna 2016 Světová evangelikální aliance (WEA - World Evangelical Alliance)..
Nejčtenější
Inzerce