Komentáře

Skončila Křesťanská konference v pražské Lucerně

Napsal(a): Tisková zpráva | Zveřejněno: Úterý, 9. července 2013, 0:48 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Skončila Křesťanská konference v pražské Lucerně
Pohled do pražské Lucerny.
(KMS)

V neděli skončila třídenní Křesťanská konference, která se konala v pražské Lucerně. Výroční setkání zaměřené na společenství křesťanů z různých církví, biblické poselství a hudební chválu se letos jmenovalo „Společně“ a na programu se rovným dílem podíleli Češi a Slováci.

Ze Slovenska přijeli dynamičtí řečníci, kteří svá kázání zaměřili prakticky. Letniční misionář Stefan Horn z Německa na východním Slovensku od roku 2000 založil několik sborů, kde se ke Kristu obracejí Romové i Slováci. Prokázal hlubokou znalost Bible i schopnost předat přehledné povzbudivé poselství. Peter Čuřík z bratislavského Slova života účastníky inspiroval k šíření evangelia a přitom je bavil tím, co zažil, i svým humorem.

Nedělní kázání pastora Apoštolské církve (AC) Nitra Mira Tótha bylo vizionářské: nejde o to, získat národ, ale svou generaci. Upozorňoval na urgentnost: křesťanství se v ateistické společnosti Česka i Slovenska prosazuje nesmírně pomalu, zatímco miliony lidí potřebují záchranu. Tóth zval přítomné k horlivému nasazení pro Boží království a varoval před ohlížením se zpět, zklamáním a pasivitou. V tom byl praktický a živě se dotýkal problémů českých křesťanů.

Hlavní představitel české AC, biskup Martin Moldan, mluvil o moci povzbuzování. V sobotu večer vedl pastor Křesťanského společenství (KS) Hradec Králové Jakub Limr talkshow čtyř českých a slovenských vedoucích o minulosti a perspektivách vztahů křesťanů obou zemí. Navázalo vzájemné žehnání, podle vyjádření některých účastníků velmi silný moment konference. Pastor Limr moderoval celou konferenci, byl perfektně připravený, účastníky překvapoval svým humorem a nápady.

V sobotu kromě plenárních zasedání proběhlo i devět tématických seminářů. Spisovatel a kazatel Církve bratrské (CB) Praha 13 David Novák se zabýval vztahem k církvi, pastorský pár z nedenominačního sboru v Partizánském Peter a Mária Wiesnerovi mluvili o obnově manželství, ukrajinský pastor Oleksander Siněnko, který v Praze založil sbor Ambasáda Boží, mluvil o víře i o svých zkušenostech s vysvobozením z drogové závislosti. Z dalších seminářů zmíníme ještě promluvu s návaznou diskusí senátora Libora Michálka o perspektivách české politické scény.

Skončila Křesťanská konference v pražské Lucerně
Marián Lipovský z Timothy.
(KMS)

Každý den vedla chvály jiná kapela. Vrcholem bylo vystoupení slovenské formace Timothy vedené Mariánem Lipovským. Samostatný koncert „timoťáků“ konferenci také uzavřel.

Paralelně probíhala Dětská konfernence se dvěma odděleními, celkově více než se 150 dětmi. Na galeriích paláce Lucerna byly stánky nakladatelů, prodejců a různých křesťanských organizací.

„Jsem nadšený tvořivostí i dynamikou slovenských řečníků i hudebníků,“ uvedl tiskový mluvčí spolupořádající Křesťanské misijní společnosti (KMS) Tomáš Dittrich.

„Vize konference se ale naplnila jen z poloviny, protože kromě těch, kteří se vystřídali na pódiu, přijelo jen minimum Slováků. Spíše než „společně“ to bylo ,Slováci slouží Čechům‘.

Akci pořádala Křesťanská misijní společnost www.kmspraha.cz a Česká evangelikální aliance www.ea.cz.

Copyright © 2013 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Nejčtenější
Inzerce