Misie

V Malajsii byl vydán zákaz používat slovo „Allah“

Napsal(a): Rádio 7, Magazín z misie, zdroj: www.worldwatchmonitor.org, titulek redakční | Zveřejněno: Pondělí, 4. února 2013, 0:23 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

M A L A J S I E - Tlak na křesťanskou menšinu v zemi sílí. Nedávno byl vydán zákaz používat slovo „Allah“ – které se v malajských Biblích běžně používá pro popis Boha.

Pro minulý týden platila pohotovost, kterou vyvolala písemná výzva k „Festivalu pálení Biblí“. Ten se má konat v městském parku města Butterworth a dopis, který se dostal do rukou křesťanskému vedoucímu, končí větou: Dáme jim (míněno křestanům) lekci!!

Nejde o první takové volání k pálení Biblí. Minulý víkend přišla s podobnou výzvou extremistická malajská pravicová muslimská skupina, zvaná Perkasa. Skupina je spojená s jednou z vládních stran - United Malays National Organisation. V čele skupiny stojí jeden člen parlamentu.

Není jasné, jestli k akci dojde, ale je zcela zjevné, že křesťané v zemi se dostávají do centra pozornost extremistických skupin.

Copyright © 2013 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Misie Titulka
Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Zakladatel Modliteb 24-7 Pete Greig přijede do ČR

Do České republiky přijede začátkem května Pete Greig, který přijal pozvání být hlavním řečníkem na jednodenní..
Nejčtenější
Inzerce