Církev

V neděli 3.1. byl zahájen Alianční týden modliteb (ATM) 2016

Napsal(a): Lukáš Pokorný | Zveřejněno: Pondělí, 4. ledna 2016, 15:34 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

V neděli 3.1. byl zahájen Alianční týden modliteb (ATM) 2016
Plakát ATM 2016.
(ČEA)

Od neděle 3.1. do neděle 10.1.2016 bude probíhat Alianční týden modliteb 2016. Letošní ročník má podtitul „Radost, kterou vám nikdo nevezme“, informují o tom internetové stránky hlavního koordinátora pro Česko, České evangelikální aliance (ČEA).

Alianční týden modliteb (ATM) je celosvětová mezidenominační modlitební akce, s tradicí od roku 1846. Obvykle se koná 2. lednový týden.

"Jejím cílem je upevňování jednoty Božího lidu a vzájemné žehnání mezi sbory ve městě nebo v regionu, povzbuzení, vyznání potřebnosti druhých církví a respektu k jejich službě. Během týdne se konají i přímluvy za konkrétní města a službu jednotlivých společenství.", uvádějí internetové stránky Křesťanské misijní společnosti (KMS).

Samotné setkávání v rámci ATM probíhají na lokální úrovni. V městech nebo regionech místní církve a denominace v rámci modlitebního týdne pořádají sérii modlitebních setkání.

Letošní modlitební témata:
Neděle 3.1. Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království Nebes.
Pondělí 4.1. Blahoslavení plačící, neboť oni budou potěšeni.
Úterý 5.1. Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi za dědictví.
Středa 6.1. Blahoslavení ti, kdo hladovějí a žízní po spravedlnos , neboť oni budou nasyceni.
Čtvrtek 7.1. Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství.
Pátek 8.1. Blahoslavení čistého srdce, neboť oni uzří Boha.
Sobota 9.1. Blahoslavení ti, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni Božími syny.
Neděle 10.1. Blahoslavení ti, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království Nebes.

Tajemník ČEA, Jiří Unger, k tématů uvádí: "Ježíš nám zanechal radost, kterou nám nikdo a nic nemůže vzít. Jsme ale lidem radosti, o kterém mluvil Izajáš? Je-li spasení spravedlnost, pokoj a radost v Duchu Svatém, ptám se někdy, proč i v církvi nevypadáme poněkud spaseněji. Ne, nejde mi o „halelujácké“ happy-clappy křesťanství, ale o radost hluboce zakořeněnou v poznání Boha i jeho krásy, velikosti a moci. "

"Alianční týden modliteb, který proběhne 3. - 10. ledna 2016, bude právě o této nezničitelné radosti. Podkladem biblických zamyšlení pak budou jednotlivá blahoslavenství z 5. kapitoly Matoušova evangelia, kterými Ježíš boří zažité mýty o tom, co to znamená mít šťastný život – být blahoslavený. Blahoslavenství jsou vyjádřením ryzí milosti v Kristu. Radosti, kterou neuhasí žádný pláč, nespravedlnost, zneužívání druhými, bezmoc, pronásledování nebo smutek. Radosti, kterou nám nemůže nikdo a nic vzít."

Materiály k ATM

Materiály k ATM v PDF formátu, ke stažení zde.


V neděli 3.1. byl zahájen Alianční týden modliteb (ATM) 2016
Logo ČEA.
(ČEA)

Česká evangelikální aliance (ČEA) byla založena v roce 1991 a sdružuje 9 protestantských církví (přibližně 35 000 lidí), přes 40 křesťanských neziskových a charitativních organizací, velký počet místních sborů a jednotlivců z dalších denominací v ČR.

ČEA je členem Světové evangelikální aliance (WEA), která v současnosti celosvětově zahrnuje více než 200 milionů lidí ve 120 národních aliancích. Více informací je uvedeno na stránkách www.ea.cz.

Copyright © 2016 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Církev Titulka
Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

PRAHA Mladí lidé napříč církvemi v ČR mají možnost se v létě vydat společným autobusem do Taizé, francouzské vesničky,..
Inzerce