Církev

V Sedleckých skalách se 6.6. uskuteční Ekumenická bohoslužba za krajinu

Napsal(a): Tisková zpráva, titulek redakční, redakčně upraveno | Zveřejněno: Pátek, 15. května 2015, 8:03 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Dne 6.6.2015 se bude na levém břehu Vltavy, na zahradě na Sedleckých skalách konat ekumenická bohoslužba za krajinu. Začátek bohoslužby je v 15:00 hod.

V Sedleckých skalách se 6.6. uskuteční Ekumenická bohoslužba za krajinu
Mapa okolí Sedleckých skal.
(www.ekumenickarada.cz)

Ekumenická bohoslužba za krajinu Vás se bude konat již po osmé. Srdečně Vás na ni zvou Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s OS Nad Drahaňským údolím, OS na ochranu památek v Dolních Chabrech z.s., Spolkem pro Ďáblice, městskou částí Praha Suchdol a občany Suchdola a Sedlce, Čimic a Dolních Chaber.

Při pouti na bohoslužbu bude krajinou provázet Radka Horčíková, vedoucí zookroužku Orlosupi.

Možné trasy
Delší trasa: odchod v 10:00 hod. od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech, prohlídka kostela možná již od 9:00 hod.
Kratší trasa: sraz ve 14:00 hod. u Sedleckého přívozu v Roztocké ulici

Při bohoslužbě v 15 hodin kázáním poslouží Sandra Silná – farářka Církve, československé husitské a generální sekretářka a tisková mluvčí Ekumenické rady církví.

Účast dále přislíbili ordinovaný presbyter Českobratrské církve evangelické Jiří Nečas, kněz Římskokatolické církve pater Krzysztof T. Łabędź, duchovní Starokatolické církve Marek Bendy Růžička, kazatel Církve bratrské Pavel Plchot, kněží Obce křesťanů Milan M. Horák a Stanislava Veselková a farářka Církve československé husitské Renata Wesleyová.

Po bohoslužbě, cca v 15:45 hod., uvede ředitel Ekumenické akademie Jiří Silný besedu na téma Česká krajina a Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP).

Bohoslužba se koná letos v rámci projektu Dny víry. Místem konání je zahrada na Sedleckých skalách (GPS poloha 50°08‘22.1“N 14°23‘32.4“E) nedaleko žlutě značené cesty ze Suchdola do Roztok.

Místo je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (147 Budovec, 107 a 147 Kamýcká, 160 K Drsnici), od železniční zastávky Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci (odtud po poměrně prudkém výstupu do kopce).

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Církev Titulka
Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

PRAHA Mladí lidé napříč církvemi v ČR mají možnost se v létě vydat společným autobusem do Taizé, francouzské vesničky,..
Nejčtenější
Inzerce