Komentáře

Veronika Tichá: Vánoce aneb Ježíšova megapárty

Napsal(a): Veronika Tichá | Zveřejněno: Pondělí, 21. prosince 2015, 7:08 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Zajímavě zadané téma vánočního kázání pro mládež s názvem Narozeninová párty, mě zavedlo k trochu jinému zamyšlení nad vánocemi. Neobjevila jsem nic nového, jen se znovu potěšila z lásky, kterou nám Bůh daroval.

Veronika Tichá: Vánoce aneb Ježíšova megapárty
Veronika Tichá.
(Archiv V. Tiché)

Vánoce by se daly přirovnat k narozeninové megapárty, jejímž místem konání je planeta Země, sice se někde neslaví (např. v Číně a dalších zemích), ale jinak se jí účastní velká část pozemšťanů, přičemž mnozí z nich oslavence bohužel osobně neznají. V mnoha zemích se slaví 24. - 26. 12., i když je všeobecně známo, že v té době se Ježíš nenarodil.

Je to také jediná narozeninová oslava, na které se její hosté obdarovávají mezi sebou a oslavenec nedostane nic. Naopak! Oslavenec rád obdarovává své hosty a to nejen v době své oslavy, ale pořád. Jeho dary jsou nejcennější a nejdou zabalit do vánočního papíru.

Jsou dokonalé, a proto je není třeba reklamovat. Mají věčnou trvanlivost, nestárnou a nikdy nevyjdou z módy. Zatímco od rodiny a přátel občas dostaneme něco, co nepotřebujeme nebo se nám opravdu hodně nelíbí, Ježíš rozdává dary, které jsou nepostradatelné a závisí na nich náš život.

Patří mezi ně spasení, vítězství nad hříchem a smrtí, spravedlnost, záchrana od Božího hněvu, právoplatné místo v Boží rodině a v Římanům je dokonce zmínka o tom, že nám daroval všecko.

Ano, to všechno nám daroval díky oběti na kříži, té ale logicky muselo předcházet jeho narození v těle. Už to samo o sobě bylo ohromnou obětí. Ten, který byl od počátku, věčný a nejmocnější král, sestoupil na zem, opustil dokonalou přítomnost svého otce a vydal se lidem do rukou.

Z nebeské slávy rovnou do chléva. Tim Keller v knize Králův kříž píše: „Od věčnosti žil v nepředstavitelné nádheře, bohatství, lásce a radosti Trojice. Ale on se svého bohatství vzdal. ...Bohatý mladý velmož všechno rozdal, aby vás našel, zachránil a miloval.“

Každé vánoce se uprostřed cukroví, příjemných i otravných rodinných návštěv, kýčovité i kouzelné atmosféry, pohádek a dárků snažím najít ten opravdový smysl. Toužím se setkat s tím mladým velmožem, který všechno rozdal, aby zachránil tebe i mne.

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Nejčtenější
Inzerce