Kultura

V Ostravě se uskutečnilo 7. setkání Aliance křesťanských festivalů v ČR

Napsal(a): Tisková zpráva | Zveřejněno: Pondělí, 28. prosince 2015, 10:24 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Od pátku 27. listopadu do soboty 28. listopadu 2015 v Ostravě proběhlo 7. setkání Aliance křesťanských festivalů v ČR (AKF).

V Ostravě se uskutečnilo 7. setkání Aliance křesťanských festivalů v ČR
Účastníci 5. setkání Aliance křesťankých festivalů v ČR v Ostravě.
(AKF)

Setkání se zúčastnili zástupci 9 festivalů: Festival pod Věží, NG Fest, Otevřeno Jimramov, Sheepfest, Slezská lilie, TemplFest, UNIT, UNITED a VOX. Hostitelem setkání byl místní festival Slezská Lilie.

Páteční část setkání se uskutečnila v prostorách ostravského studia televizní stanice TV Noe, která touto formou podpořila činnost aliance. Program byl zahájen společnou modlitbou, po které zástupci festivalů zhodnotili letošní sezónu a představili plány do dalšího roku. Předseda aliance, Jiří Jína (festival SheepFest), byl dále hostem živého vysílání TV Noe.

V sobotu zástupci odstupujícího letošního vedení, předseda Jiří Jína a místopředseda Martin Menšík (Slezská Lilie), shrnuli činnost aliance v roce 2015. Mezi hlavní náplň patřilo vyhlášení Modliteb za festivaly a podpora festivalů pomocí společné propagace (kalendář festivalů, propagační video, rozhovory pro média, webové stránky a profil na sociální síti Facebook).

Během setkání proběhla volba vedení aliance pro rok 2016. Jako předseda byl zvolen Lukáš Pokorný (festivaly UNITED a VOX), místopředsedou se stal Jiří Jína (festival SheepFest).

Termín příštího setkání AKF byl stanoven na 25. - 26. listopadu 2016 ve Vsetíně. Pořadatelem budou organizátoři festivalu UNITED.

Aliance křesťanských festivalů v ČR (AKF) je současné době neformální sdružení organizátorů křesťanských festivalů v Česku, které působí od roku 2010. V letošním roce zastřešovala celkem 21 akcí.

Vizí AKF je: "Prostřednictvím společenství hudebníků na pódiu, organizátorů a lidí kolem pódia předáváme poselství křesťanství".

Mezi cíle AKF patří vytváření prostoru pro setkávání a diskuzi mezi organizátory hudebních akcí. Dále společná propagace a organizace přímluvných modliteb za festivalovou sezónu.

Podrobné informace o činnosti Aliance křesťanských festivalů v ČR jsou průběžně uveřejňovány na internetových stránkách www.aliancefestivalu.cz a na profilu sociální sítě Facebook, www.facebook.com/AlianceFestivalu.


Propagační video AKF:

Copyright © 2015 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Kultura Titulka
Festivalové noviny UNITED: Rozhovor s kapelou Kutless

Festivalové noviny UNITED: Rozhovor s kapelou Kutless

Kutless je známá americká kapela, která vznikla roku 2001. Od té doby se po celém světě prodalo přes tři miliony..
Nejčtenější
Inzerce