Církev

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum

Napsal(a): Samuel Smith, The Christian Post, překlad Markéta Nosálová, redakčně upraveno | Zveřejněno: Pondělí, 18. ledna 2016, 22:40 (CET)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

DOVER, New York – V pátek 15. ledna 2016 Světová evangelikální aliance (WEA - World Evangelical Alliance) inaugurovala nové Evangelikální centrum obřadem přestřižení pásky, bohoslužbou a inaugurační večeří.

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum
Hosti WEA na obřadu přestřihnutí pásky v Doveru, 15. ledna 2016.
(The Christian Post)

Centrum WEA se nachází asi hodinu cesty od města New York a skládá se z osmi budov: kaple, obytných hal, kancelářských budov, učeben, poslucháren a jídelny.

Nové centrum WEA bude sloužit 600 milionů evangelikálních křesťanů a spolu s Vatikánem v Římě a ekumenickým centrem v Ženevě bude reprezentovat jedno ze tří hlavních center křesťanství ve světě.

Evangelikální centrum, které se nachází v rozlehlém kampusu Olivet University, 112 km severně od New Yorku, nahrazuje bývalé Evangelikální centrum v Binghamtonu ve státě New York.

WEA bude sdílet zařízení s univerzitou a bude tak schopná zajistit bydlení pro mezinárodní křesťanské lídry přicházející na vzdělávací programy organizované Světovou evangelikální aliancí. Programy si kladou za cíl připravovat budoucí absolventy na šíření Božího slova a posílit nebo vytvořit evangelikální aliancí v jejich vlastních zemích.

„Centrum tu stojí jako svědectví o Boží dobrotě. Toto centrum tu stojí jako svědectví, že když vzhlížíme k Bohu, Bůh je ten, kdo nám dává prostředky," řekl WEA generální tajemník biskup Efraim Tendero během obřadu. „Toto centrum se stane místem, kde budeme moci vidět, jak jsou lídři duchovně vyzbrojováni, a jak pokračují v růstu. Pak tito lídři budou duchovně vyzbrojovat další lídry a růst bude pokračovat, dokud neuvidíme, že království tohoto světa se stane královstvím našeho Pána Ježíše Krista."

WEA inaugurovala nové Evangelikální centrum
WEA generální tajemník biskup Efraim Tendero káže během inaugurační bohoslužby v Evangelikálním centru v Doveru, New York, 15. leden 2016.
(The Christian Post)

Tendero dále upřesnil, kolik začínajících lídrů z celého světa přijde, aby se zapojilo do jednoročního výukového program WEA. Během programu, budou lídři žít a trénovat na kampuse na krátký čas jednoho až třech týdnů a pak se vrátí do svých domovských zemí a budou pokračovat v on-line vzdělávání. Na konci programu se vrátí do areálu dokončit kurz a složit zkoušky.

Po slavnostním přestřižení stuhy Tendero prohlásil v kázání během inaugurační bohoslužby, že nové centrum přináší WEA o krok blíže k cíli vytvořit evangelikální aliance v každém národě. V současné době existují národní evangelikální aliance ve 129 zemích po celém světě.

Obřadu přestřihování stuhy se zúčastnila řada krajských a komunálních vládních úředníků, kteří vyjádřili svou radost nad tím, že WEA otevře své nové centrum v jejich lokalitě.

Copyright © 2016 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Církev Titulka
Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

Mladí křesťané se vypraví společným autobusem do francouzského Taizé

PRAHA Mladí lidé napříč církvemi v ČR mají možnost se v létě vydat společným autobusem do Taizé, francouzské vesničky,..
Nejčtenější
Inzerce