Křesťan dnes

“Krabice od bot“ pro děti z Ukrajiny

Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova organizuje ve dnech 18.–20. března akci „Krabice od srdce“. Ve sběrných centrech po celém Česku můžete věnovat dětem na útěku před válkou omalovánky, pexesa, bublifuky švihadla a podobné hračky.

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemích. Jejich první zastávkou v Česku jsou Kontaktní asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Od asistenčních center, která fungují v řadě měst, je velká poptávka především po jednorázovém vybavení, ale také po zábavě pro děti různého věku. Jde například o pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti, které by dětem pomohly překonat dlouhé chvíle, než jejich maminky vyřídí potřebné dokumenty. A právě takové maličkosti chceme dětem předat v rámci mimořádné sbírky s názvem Krabice od srdce.

Pomozte nám naplnit krabice od bot nebo jiné pevné krabice a udělat radost dětem, které utekly před válkou. Každou krabici budeme kontrolovat, proto ji, prosíme, nebalte, nalepte na ni však štítek s věkem a pohlavím dítěte, pro které je určená. Pak už jen stačí krabici donést od 18. do 20. března na sběrné místo, a to vždy od 9:00 do 18:00.

Seznam sběrných míst najdete tady

Autor: e-cirkev.cz Datum: 14. března 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version