Křesťan dnes

Alianční týden modliteb 2017 se zaměří na děti, mládež i rodiny

 

Alianční týden modliteb, který je nejrozšířenější modlitební mezidenominační iniciativou v ČR, proběhne 8. – 15. 1. 2017V desítkách měst budou probíhat společná modlitební shromáždění místních sborů a farností. Tématem ATM 2017 jsou tentokrát děti.

Česká evangelikální aliance, která ATM připravuje, oslovila organizace pracující s dětmi, dětské odbory církví i pracovníky s dětmi a učitele, aby jí zaslali náměty, jak se za děti modlit. Výsledkem je Modlitební průvodce ATM 2017 za děti, který je možné stáhnout na webových stránkách ČEA www.ea.cz.

Kromě modlitebního průvodce pro sbory ČEA připravila také speciální výzvu pro mládeže ve spolupráci s hnutím Modlitby 24-7. Jejím cílem je povzbudit mládeže, aby uspořádaly společné modlitební řetězy ve svých městech a i k tomu jsou připraveny inspirativní materiály a nástroje.

Další novinkou ATM je Modlitební průvodce pro rodiny. Průvodce obsahuje zamyšlení k modlitbám na osm dní, rodinné aktivity a především témata ke společným modlitbám v rámci rodiny.

„Věříme, že rodina je jedinečným místem, kde rodiče mohou se svými dětmi sdílet svoji víru a uvádět je do vztahu s Bohem. Chceme-li se modlit za děti, musíme se modlit především s nimi.  Doufám, že naše společné modlitby v rámci Aliančního týdne modliteb mohou být povzbuzením pro církev, aby lépe naslouchala dětem, jejich radostem a trápením, ale i otázkám, nápadům a snům. Děti potřebují naše modlitby!“, řekl tajemník ČEA Jiří Unger, sám otec čtyř synů.

Více informací o ATM 2017 a dalších modlitebních iniciativách naleznete na našich webových stránkách www.ea.cz.

 

Zdroj: Tisková zpráva
Foto: ČEA

Exit mobile version