Křesťan dnes

Americká zdravotní sestra unesená na Haiti odpouští svým věznitelům: „Ježíš je vždy ochoten odpustit“

Alix Dorsainvilová, americká křesťanská zdravotní sestra unesená z budovy vzdělávací organizace El Roi, která byla tento měsíc propuštěna, promluvila na videu, kde říká, že „necítí hněv vůči svým únoscům“ a odpouští jim. 

Dorsainvilová a její dcera, které žijí v New Hampshire, byly 27. července uneseny poblíž Port-au-Prince na Haiti. 

SOUVISEJÍCÍNa záchraně unesené Američanky a její dcery se podílela křesťanská bezpečnostní organizace 

Portál The Christian Post píše, že ve videu na YouTube zveřejněném 17. srpna na internetových stránkách El Roi Haiti se Dorsainvilová podělila o vzkaz v haitském jazyce kreolštině, v němž vyjádřila odpuštění těm, kteří ji unesli, a vděčnost těm, kteří se modlili za její propuštění.

„Únosci, mám pro vás vzkaz. Chci, abyste věděli, že všechno, co jsem během svého zajetí řekla, bylo upřímné. Nebyla to manipulativní slova někoho, kdo se zoufale snaží uniknout, ale prostě pravda, zejména když jsem vám řekla, že dveře mé kliniky jsou pro vás nebo kohokoli v nouzi vždy otevřené, když jste nemocní nebo zranění, a to bez jakýchkoli problémů,“ řekla Dorsainvilová na adresu skupiny ozbrojených mužů, kteří ji unesli a dva týdny drželi v zajetí.

„Teď už chápu, proč se vám to nezdá možné. Ale kdyby to bylo na mně, starala bych se o vás bez předsudků a přijala vás s otevřenou náručí. Chci, abyste věděli, že k vám v srdci nechovám žádnou zášť,“ pokračovala. 

„To ale neznamená, že souhlasím s tím, co děláte, zejména s tím, co děláte proti svým vlastním haitským bratrům a sestrám, protože i když bude zaplaceno výkupné a oběti budou propuštěny, tato konkrétní událost zanechá v jejich srdci jizvu. Ta nikdy nezmizí.“

Alix Dorsainvilová se v roce 2021 provdala za zakladatele organizace El Roi Haiti Sandra Dorsainvila poté, co v roce 2020 nastoupila do této organizace. Je také oddanou křesťankou, která na Haiti jezdí od roku 2010, a organizace ji popisuje jako někoho, kdo „žije život ve stopách Ježíše“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. srpna 2023 Foto: El Roi – Alix Dorsainvilová

Exit mobile version