Křesťan dnes

Arcibiskup hovoří o historickém momentu, anglikánská církev dává na rozvoj misijní práce miliardy liber 

Anglikánská církev hodlá v příštích několika letech investovat miliardy liber v rámci devítiletého plánu na rozšíření služeb a misijní činnosti.

Na počáteční fázi od roku 2023 do roku 2025 bylo vyčleněno 1,2 miliardy liber, přičemž do roku 2031 má být investováno celkem 3,6 miliardy liber.

Christian Today informuje, že investice budou zaměřeny na službu v první linii a růst nových společenství věřících, přičemž specifickými oblastmi, na které se církev soustředí, jsou iniciativy zaměřené na mladé lidi, včetně budování škol a příprava programů pro vzdělávání a do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality.

SOUVISEJÍCÍAnglikánská církev šetří případ exorcismu „démona homosexuality“

Canterburský arcibiskup Justin Welby v rozhovoru s novináři uvedl, že tyto finanční prostředky podpoří cíl církve zdvojnásobit do roku 2030 počet dětí a mladých učedníků a „pomohou farnímu systému dělat to, co církev dělá nejlépe: dávat každému člověku poznat Boží lásku“.

Označil to za „historický okamžik“ pro anglikánskou církev.

„Je to odvážná investice do služby Bohu, do hlásání Ježíše Krista, do služby každému jednotlivému člověku v Anglii,“ řekl podle Christian Today Welby

Arcibiskup z Yorku Stephen Cottrell řekl, že je třeba investovat do budoucnosti a rozvíjet „mladší a rozmanitější“ církev tím, že se „vyzkouší nové věci“ a založí se nová křesťanská společenství v místních farnostech.

SOUVISEJÍCÍ – Arcibiskup provedl exorcismus na místě svržené sochy

„Již dlouho jsme v úpadku. To je pozadí, na kterém vedeme tento rozhovor,“ poznamenal

Model financování bude „zdola nahoru“, kongregace budou moci žádat o financování konkrétních projektů s cílem oživit místní službu.

Arcibiskup Welby uvedl, že investiční model bude jednodušší než v minulosti a že klíčovou myšlenkou jsou místní společenství, místní priority.

Cottrell připustil, že v minulosti bylo financování možná příliš řízeno z centra a že se církev poučila a nyní více důvěřuje diecézím a spolupracuje s nimi.

„Chceme to trochu decentralizovat a mnohem více spolupracovat s farnostmi a diecézemi,“ dodal. 

Welby konstatoval, že zatímco v minulosti bylo financování zaměřeno na větší městské oblasti, nejnovější financování se bude týkat i venkovských farností.

„Anglikánská církev je povolána sloužit každé komunitě v zemi, být přítomna a proměňovat životy a reagovat na Boží volání,“ dodal na závěr Justin Welby. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Justin Welby

Exit mobile version