Křesťan dnes

Arcibiskup z Canterbury se omluvil za to, že se nesetkal s palestinským pastorem

Arcibiskup z Canterbury se veřejně omluvil poté, co se odmítl setkat s pastorem z Betléma během jeho návštěvy Spojeného království. 

Arcibiskup Justin Welby se odmítl setkat s Muntherem Isaacem poté, co pastor minulý měsíc na propalestinském shromáždění sdílel pódium s Jeremym Corbynem.

Portál The Christian Post informuje, že pastor Vánočního luteránského kostela v Betlémě je otevřeným kritikem izraelských akcí v Gaze po teroristickém útoku Hamásu ze 7. října. 

SOUVISEJÍCÍNemůže se opakovat osud Československa. Welby si přeje vítězství Ukrajiny nad ruskými okupanty

V předvánočním čase se po sítích šířil jeho betlém s Ježíškem v sutinách. Palestinský duchovní vedl také modlitební vigilii před Dolní sněmovnou, kde zopakoval svou výzvu k příměří.

Arcibiskup Welby ve svém prohlášení uvedl, že bylo „špatné“ se s ním nesetkat. Jejich setkání je nyní naplánováno na příští týden.

„Nedávno jsem se odmítl setkat s pastorem Dr. Muntherem Isaacem během jeho návštěvy Spojeného království,“ uvedl. „Omlouvám se za toto rozhodnutí a hluboce ho lituji, stejně jako zranění, hněvu a zmatku, které způsobilo.“

„Udělal jsem chybu, že jsem se nesetkal se svým bratrem v Kristu ze Svaté země, zejména v době hlubokého utrpení našich palestinských křesťanských bratří a sester. Těším se, že s ním budu moci příští týden hovořit a modlit se s ním.“

Isaac omluvu uvítal.  „Děkuji arcibiskupovi Justinu Welbymu,“ napsal na Twitteru. „Vítám toto prohlášení a těším se, že se příští týden setkáme jako bratři v Kristu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. března 2024 Foto: WCC – Justin Welby

Exit mobile version