Křesťan dnes

Arménský soud zamítl odvolání baptisty, který kvůli svědomí odmítl vstoupit do armády 

Trestní soud v Jerevanu nedávno zamítl odvolání proti dvouletému trestu odnětí svobody, který byl v říjnu 2023 uložen 20letému baptistovi Davitu Nazaretjanovi za odmítnutí vojenské služby z důvodu svědomí.

Všichni muži v Arménii ve věku od 18 do 27 let podléhají povinné 24měsíční vojenské službě, ale od roku 2013 mohou Arméni požádat o 30měsíční službu beze zbraně nebo o alternativní civilní službu, která trvá 36 měsíců.

SOUVISEJÍCÍKřesťanští uprchlíci z Náhorního Karabachu čelí v exilu nejistotě a chudobě

Portál Evangelical Focus píše, že Nazaretjan je jediným odpůrcem vojenské služby z důvodu svědomí, kterému hrozí vězení a je obviněn z „vyhýbání se povinné vojenské nebo alternativní službě nebo odvodu“, ačkoli od června 2022 opakovaně žádal o alternativní civilní službu a státní úředníci jeho žádost zamítli.

„Má měsíc na to, aby se odvolal. Až dostane písemné vyrozumění, rozhodne se, zda se bude odvolávat dál,“ řekl Nazaretjanův pastor Michail Šubin norské organizaci na obranu náboženské svobody Forum 18.

Mladý baptista nebude muset nastoupit do vězení, dokud nebude projednáno nové odvolání.

Poslední známý uvězněný odpírač vojenské služby z důvodu svědomí, Molokan z Jerevanu, který odmítl alternativní civilní službu, byl propuštěn v roce 2021, asi po třech měsících.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. února 2024 Foto: Wikipedie – Jerevan

Exit mobile version