Křesťan dnes

Augsburské biskupství zaplatí obětem zneužívání až 75.000 eur

Berlín – Augsburské biskupství zaplatí jednotlivým obětem sexuálního zneužívání odškodné ve výši až 75.000 eur (téměř dva miliony korun). Příslušné nařízení v úterý podepsal biskup Bertram Meier, informovala agentura DPA.

Biskup podepsal nařízení o podpoře obětí „sexuálního zneužívání nebo tělesného násilí v církevním kontextu“, uvedlo biskupství, které tímto krokem předešlo plánované společné ustanovení, které má teprve přijmout Německá biskupská konference (DBK). „Nechci tu dál vyčkávat a dotčené osoby odkazovat na jindy,“ řekl biskup Meier. „Žádám, abychom k tomuto tématu vydali jasný signál a ukázali odpovědnost,“ dodal duchovní.

Augsburské biskupství je v Německu teprve druhým, po freiburském arcibiskupství, které stanovilo konkrétní přísliby plateb obětem zneužívání.

Augsburské ustanovení předpokládá jednorázové platby, která může v závislosti na závažnosti případu činit až 25.000 eur. Možné jsou však také měsíční platby až do maximální úhrnné výše 75.000 eur. Zdrojem pro odškodné nemá být výběr církevních daní, ale mají být použity „výhradně prostředky biskupského stolce“, ujišťuje diecéze.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 3. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version