Křesťan dnes

Australské úřady vyšetřují Hillsong, zda se církev nedopustila daňových úniků 

Whistleblowerka žalující Hillsong tvrdí, že se tato australská megacírkev vyhnula potížím s úřadem pro kontrolu charitativních organizací tím, že přesouvala peníze prostřednictvím zahraničních subjektů, ukázalo vyšetřování televize ABC.

Podle zpravodajského serveru zahájila Australská komise pro charitativní a neziskové organizace (ACNC) v březnu vyšetřování této megacírkve.

Jelikož je Hillsong registrovanou charitativní organizací, ACNC zkoumala, zda dodržuje pravidla, kterými se tyto organizace musí řídit.

SOUVISEJÍCÍNa svou pozici pastorů rezignoval manželský pár z bostonského Hillsongu

Vyšetřování komise vyšlo najevo poté, co bývalá zaměstnankyně Hillsongu Natalie Mosesová zahájila proti církvi soudní řízení.

Ve své stížnosti uvádí finanční pochybení, včetně použití nezdaněných peněz na „velké peněžní dary“ bývalému globálnímu vedoucímu a zakladateli Hillsongu Brianu Houstonovi a členům jeho rodiny.

V prohlášení pro ABC po skončení vyšetřování právníci církve uvedli: „Dále jsme byli poučeni, že Hillsong pokračuje ve spolupráci s vyšetřováním australské komise pro charitativní a neziskové organizace.“

„Vzhledem k tomu, že záležitost je nyní projednávána Federálním soudem Austrálie, není vhodné poskytovat další komentáře.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version