Křesťan dnes

Baptisté a katolíci spojili své sily, aby na Floridě zachránili manželství

Jacksonville – V roce 2017 se v Jacksonville na Floridě stalo něco nebývalého. Místní baptistická asociace a katolická diecéze spojily své síly, aby spolu financovaly rozsáhlý program na vzdělávání a obohacení manželství.

Během tříletého období organizace s názvem Culture of Freedom Initiative (COFI) spolupracovala s asi 50 protestantskými a katolickými kongregacemi a více než 40 místními neziskovými organizacemi, aby v Jacksonville zasáhly zhruba 50 000 dospělých lidí.

Tommy a Sondra Davisovi jsou jedním z párů, jejichž manželství bylo v důsledku kampaně zachráněno, uvádí Christianity Today. Tommy říká, že byl na „99 procent rozhodnut ze svého manželství odejít“, když jej poradce, jedné z neziskových organizací, která byla partnerem COFI, přesvědčil, aby se on a jeho manželka zúčastnili akce intenzivního kurzu zvaném Víkend naděje.

„Ten víkend nejen že naše manželství zachránil,“ říká Sondra. „Ale dokonce změnil naše životy.“

Podle zprávy, kterou zveřejnil Institut pro rodinná studia (IFS) mohla mít kampaň podobný dopad na manželství tisíců obyvatel Jacksonville. Od roku 2016 do roku 2018, kdy kampaň probíhala, klesla rozvodovost v okrese o více než 20 procent.

Podle De Gance, který je hlavním organizátorem akce, to co se přesně stalo je, že „církve se staly hrdiny Jacksonville,“ a dodává , že dva největší hráči v náboženské oblasti spojili své sily, čím myslel spolupráci baptistů a katolíků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 9. listopadu 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version