Křesťan dnes

Betlémští křesťané navštívili USA s mírovým plánem

Trojice křesťanských představitelů navštívila hlavní město USA s dopisem podepsaným církvemi v Betlémě, městě na okupovaném Západním břehu Jordánu, a vyzvala prezidenta Joea Bidena a zákonodárce Kongresu, aby se zasadili o trvalé příměří v Gaze a usilovali o nastolení trvalého míru v regionu.

Vedoucí představitelé, mezi nimiž jsou dva významní duchovní a mladý palestinský křesťanský aktivista, přijeli v pondělí ráno do Washingtonu v naději, že se jim podaří zprostředkovat setkání, na kterém by Bidenovi a dalším politickým představitelům předali dopis.

SOUVISEJÍCÍ Italští rabíni kritizovali papeže za jeho setkání s Izraelci a Palestinci

„Bůh postavil politické vůdce do mocenského postavení, aby mohli nastolit spravedlnost, podpořit trpící a být nástroji Božího míru,“ píše se podle Christian Today v dopise. „Chceme trvalé a komplexní příměří. Dost bylo smrti. Dost bylo ničení. Je to morální závazek. Musí existovat i jiné cesty. To je naše výzva a modlitba o letošních Vánocích.“

Dopis podepsali zástupci hlavních křesťanských komunit v Betlémě, mezi nimiž jsou uvedeny církve hlásící se k řecké pravoslavné, syrské, arménské, katolické a luteránské tradici.

V dopise se uvádí, že začíná advent, liturgické období, kdy se křesťané duchovně připravují na Vánoce. Signatáři však poukázali na to, že vánoční oslavy, které do Betléma každoročně přilákají tisíce poutníků a turistů z celého světa, byly letos z velké části zrušeny, aby se vyjádřila solidarita s Palestinci v Gaze. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. listopadu 2023 Foto: Pixabay – Bílý dům

Exit mobile version