Křesťan dnes

„Bibli si beru všude s sebou,“ říká fotbalista FC Liverpoolu

Útočník Liverpoolu Cody Gakpo prozradil, že si s sebou „všude“ bere Bibli, a podělil se o další podrobnosti o své víře.

V rozhovoru pro Daily Mail fotbalista narozený v Nizozemsku uvedl, že náboženství je pro něj „životním stylem“, se kterým se snaží „vyrovnat“ poslední čtyři roky.

„Vždycky jsem něco hledal. Je to o tom, naučit se žít svůj život. Existuje spousta různých pasáží, které se mi líbí,“ pokračoval.

SOUVISEJÍCÍTisíce francouzských křesťanů se účastnilo Pochodu pro Ježíše. Akci podpořil fotbalista Giroud 

„Vždycky jsem hledal takové věci a teď, poslední tři nebo čtyři roky, se do toho dostávám hlouběji. Je to o tom, jak se naučit žít svůj život s dary, které vám Bůh dal. V Bibli je o tom spousta pasáží,“ cituje fotbalistu britský portál Premier. 

Gakpo a jeho spoluhráč z národního týmu Memphis Depay se v loňském roce dostali na titulní stránky novin poté, co vyšlo najevo, že oba vedli biblická studia pro nizozemský národní tým během mistrovství světa.

„O náboženství hodně mluvím s Jurriënem Timberem, Denzelem Dumfriesem a řadou dalších kluků. Často si beru slovo, protože jsem ten, kdo víru studuje nejdéle,“ řekl Gakpo nizozemskému zpravodajskému serveru NCR.

„Vzájemně se podporujeme, abychom byli lepšími lidmi. Každý by měl dělat to, co mu nejlépe vyhovuje. Dumfries tu sílu nemá ode mě, ale od Boha. Ten mu dává potřebný klid v hlavě i v srdci.“

Mezi další slavné spoluhráče z Liverpoolu, kteří sdílejí Gakpovu víru, patří brankář Alisson, který v roce 2020 pokřtil tehdejšího spoluhráče z Anfieldu Roberta Firmina v jeho domácím bazénu. Ke své křesťanské víře se hlásí také trenér Jurgen Klopp. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. srpnu 2023 Foto: Wikipedie – Cody Gakpo

Exit mobile version