Křesťan dnes

Biden během modlitební iniciativy vyzval národ k jednotě, ale vyhnul se slovu Bůh

Někteří američtí konzervativci vyjádřili své zklamání poté, co prezident Joe Biden minulý týden zveřejnil prohlášení při příležitosti Národního dne modliteb, které nezmínilo ani jednou slovo Bůh.

Biden, který je členem katolické církve, vyzval lidi, „aby děkovali v souladu se svou vlastní vírou a svědomím za naši svobodu a požehnání.“

SouvisejícíAmerický prezident Biden uznal genocidu Arménů

Spojené státy nazval národem „s pozoruhodnou náboženskou vitalitou a rozmanitostí“ a připisuje to „právu všech Američanů se modlit,“ informuje Christian Today.

Vyjádřil naději a přesvědčení, že během dne modliteb se jako země opětovně zavazují k dodržování základních svobod, „které pomohly definovat a vést náš národ od jeho prvních dnů.“

„Jsme vděčni, že jako Američané můžeme svobodně praktikovat svou víru – bez ohledu na naše náboženské přesvědčení.“

Prezident Biden také apeloval na občany, aby měli „odhodlání překonat nepřízně osudu“ a byli schopni se „povznést se nad naše rozdíly a sjednotit se jako jeden národ.“

Pozornosti médií, ale neunikl fakt, že ve stanovisku se ani jednou nevyskytuje slovo Bůh, na rozdíl od prohlášení, které před tím vydali Donald Trump ale i Barack Obama.

Přední představitel amerických evangelikálů Franklin Graham k tomu uvedl, že je tímto opomenutím „hluboce zarmoucen“. „Je těžké uvěřit, že jsme se dostali až tak daleko,“ napsal v příspěvku na Facebooku.

Graham zároveň vyzval občany, aby se k němu připojili v modlitbě ke „všemohoucímu Bohu jménem našeho národa“ a citoval slova modlitby Páně.

Na to, že Biden ve svém textu nezmiňuje slovo Bůh, upozorňuje také Catholic News Agency a připomíná, že začátek modlitební iniciativy se datuje do roku 1952 a vznikl na popud Kongresu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. dubna 2021 Foto: screenshot Joe Biden

Exit mobile version