Křesťan dnes

Bieber kritizuje pastory, kteří se staví do pozice celebrit

Justin Bieber v souvislosti se svým nově vycházejícím albem Justice, na němž texty jsou zaměřené na jeho vztah ke Kristu a k jeho manželce Hailey Baldwin, poskytl obsáhlý rozhovor časopisu GQ. Zpěvák v něm vyjádřil několik svých názorů na církev, ale také kritizoval chování pastorů, kteří se profilují jako celebrity. 

„Myslím, že tolik pastorů se postavilo na tento pomyslný piedestal slávy,“ řekl GQ.  „A je to v podstatě tak, že všechno v církevním společenství se točí jen kolem tohoto člověka – pastora a pak to vypadá, jako by tento člověk měl ten nejhlubší vztah s Bohem, který všichni chceme, ale nemůžeme ho získat, protože nejsme tím lídrem,“ konstatoval Bieber a dodal: „To však není realita. Realita je taková, že každý člověk má stejný přístup k Bohu.“

Jak podotýká portál Relevant, Bieber v rozhovoru nezmiňuje Carla Lentze, ale je těžké si této souvislosti nevšimnout. Lentz je bývalý prominentní pastor newyorského sboru Hillsong, který byl odvolán z vedení pro „morální selhání“ a který, podle slov členů se právě stavěl do pozice celebrity a zneužíval svého postavení.  

V jedné době byli Bieber a Lentz blízkými přáteli a Lentz dokonce Biebera pokřtil, ale oba se údajně ještě před vypuknutím Lentzovy aféry od sebe lidsky vzdálili. V rozhovoru naopak Bieber hovoří o pastoru Judahu Smithovi s velkým obdivem a připisuje mu zásluhu za jeho obnovený vztah s Bohem, kterému předcházel několikaletý duchovní zápas.  

„Smith dal náš vztah na první místo,“ řekl Bieber GQ. Dále uvedl, že Bůh mu dal do srdce touhu po odpuštění a on se proto rozhodl Mu věřit.  

Zde je  první singl z jeho nejnovějšího alba „Holy“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. května 2021 Foto: Instagram – Justin Bieber

Exit mobile version