Britské soudy rozhodly, že odstranění reklamy na akci Franklina Grahama bylo protizákonné

Místní dopravní společnost v roce 2018 odstranila reklamu na Festival naděje ze svých autobusů. Soud nyní rozhodl, že šlo o „nerespektování práva na svobodu projevu“.

Soudkyně okresního soudu v Manchesteru Claire Evansová rozhodla ve prospěch Franklina Grahama a organizace Billy Graham Evangelistic Association (BGEA).

SouvisejícíFranklin Graham tvrdí, že jeho organizace vedly k Bohu 1.7 milionu lidí

V roce 2018 se v anglickém městě Blackpool konala evangelizační akce, které se zúčastnilo 9 000 lidí. BGEA si na podporu festivalu zaplatila reklamu u místní dopravní společnosti.

Evangelical Focus informuje, že jeden den po zahájení kampaně však plakáty byly odstraněny a celá kampaň zastavena. Podle vyjádření místních úřadů jen reagovaly na kritiku veřejnosti. „Blackpool Transport je hrdým podporovatelem pochodů Pride a LGBT komunity a v žádném případě jsme neměli v úmyslu způsobit žádné potíže,“ uvedla po zastavení reklamy mluvčí společnosti. 

Navíc mnoho lidí protestovalo na sociálních sítích a podepsalo online petici vyzývající vládu k zákazu Grahamova vstupu na území Velké Británie kvůli jeho názorům na islám a homosexualitu. Labouristický poslanec Gordon Marsden v rozhovoru pro místní televizi BBC Lancashired poukázal na to, že některé z jeho předchozích výroků byly „neslučitelné s tím, co Ježíš řekl v Bibli“.

 SouvisejícíFranklin Graham vyzval křesťany, aby se obrátili k Bohu a modlili se za jeho ochranu

Obava o náboženskou svobodu

Organizátoři akce se rozhodli podniknout právní kroky a tvrdili, že Graham do Blackpoolu přišel „kázat o Spasiteli, Ježíši Kristu, který může změnit náš život. My nejsme tady, abychom kázali proti komukoli, jsme tu, abychom mluvili o Bohu.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Nyní okresní soud v Manchesteru zveřejnil 35stránkový dokument, ve kterém soudkyně Claire Evansová rozhodla, že Blackpool „nerespektoval právo na svobodu projevu. Upřednostňoval jen práva a názory jedné části společnosti, aniž by zohledňoval práva organizátorů a těch, kteří sdílejí její náboženské přesvědčení. “

Soudkyně také poukázala na to, že Blackpool rovněž porušil zákon o rovnosti z roku 2010, a postupoval diskriminačně proti někomu z důvodu náboženství nebo víry.

„Toto je protikladem způsobu, jakým by se orgány veřejné moci měly chovat v demokratické společnosti.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Franklin Graham řekl deníku The Charlotte Observer, že děkuje Bohu za rozsudek, protože „je to výhra pro každého křesťana ve Velké Británii“. James Barrett, předseda představenstva BGEA UK, zdůraznil, že „je to významný den pro náboženskou svobodu a pro svobodu projevu. Soud jasně potvrdil, že křesťané a další věřící lidé, kteří veřejně vyjadřují tradiční náboženské názory na manželství a lidskou sexualitu, jsou chráněni zákonem,“ dodal.

https://evangelicalfocus.com/cities/10977/uk-court-upholds-franklin-graham-in-blackpool-bus-advertising-case

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář