Křesťan dnes

Brojil proti očkování. Kardinál Burke má covid a skončil na plnící ventilaci

Známý konzervativní prelát a kritik papeže Františka byl pozitivně testován na Covid-19 a skončil na umělé plícní ventilaci. Jak informuje National Catholic Register, americký kardinál patří mezi otevřené kritiky očkování proti koronaviru.

Na twitterovém účtu kardinála Burkeho se objevila zpráva, že byl 14. srpna pozitivně testován na covid a třiasedmdesátiletý duchovní byl v nemocnici v americkém Wisconsinu, kde v letech 1994 až 2005 působil jako biskup, umístěn na plícní ventilaci.

SOUVISEJÍCÍJe třeba se nechat očkovat – pro sebe i pro ostatní, říká italský kardinál

Podle NCR bylo Burkeho možné často vidět, jak se bez roušky pohybuje po Římě, kde žije, ale vždy s růžencem v ruce.

Kardinál byl v roce 2008 povolán do Říma, aby působil jako prefekt při nejvyšší vatikánské soudní radě, dokud v roce 2014 papež František nepřijal jeho rezignaci.

Burke spolu s dalšími třemi preláty v roce 2016 podepsal dopis, který zpochybňoval otevřenější postoj papeže vůči rozvedeným párům, které vstoupily do dalšího manželství, aby se mohly účastnit svatého přijímání.

Podle NCR není jasné, zda je Burke očkovaný, ale na Římském fóru života v květnu 2020 řekl, že „samotné očkování nelze totalitním způsobem vnucovat občanům“. Kardinál se také odvolával na konspirační teorie, že vakcíny by mohly obsahovat „mikročipy,“ díky kterým by vlády mohly kontrolovat občany.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. srpna 2021 Foto: Wikipedie – kardinál Burke

Exit mobile version