Křesťan dnes

Broumovský klášter láká na oblíbené Noční hrané prohlídky 

Klášter Broumov  si pro návštěvníky v letním období připravil několik specialit. Jsou jimi Noční prohlídky kláštera , které se konají každou červencovou a srpnovou středu. Opravdovým zážitkem a tahákem pro děti i dospělé jsou však kostýmované Noční hrané prohlídky. Ty zahrnují prostory klasického prohlídkového okruhu a prostory klášterního sklepa. Tematicky jsou Noční hrané prohlídky zaměřeny na tajemnou Ďáblovu bibli, která je k vidění na prohlídkovém okruhu během července a srpna. 

Jedinečné dílo, které podle legendy sepsal s pomocí ďábla hříšný mnich za jedinou noc, váží 75 kg a měří na výšku téměř jeden metr. Příběh největšího světového rukopisu, který spatřil světlo světa ve zdech podlažického kláštera, je od dávných časů protkán mnoha neznámými. Co říkají prameny a kde už začíná legenda? Přijďte to zjistit sami! Noční hrané prohlídky je možné navštívit vždy v pátek a v sobotu po celý červenec a srpen, poslední se pak odehrají v pátek 2. a v sobotu 3. září. Noční hrané prohlídky začínají vždy ve 21 hodin, trvají zhruba hodinu a půl a je nutné je rezervovat předem na pokladně prohlídkového okruhu na telefonním čísle +420 733 739 726 nebo na prohlidky@klasterbroumov.cz. Vstupné je 250 korun pro dospělého a 210 korun pro děti.

Kromě prohlídek kláštera probíhají po celé léto v areálu broumovského kláštera kulturní akce, jako jsou výstavy v Dětské galerii Lapidárium, Galerii Dům a klášterní zahradě. Rovněž je možné navštívit open air divadelní představení Klicperova divadla v klášterní zahradě, nebo pravidelné koncerty v sérii ArtCafé, jež se konají v sálu Kreslírna nebo v klášterní zahradě. Podrobnosti ke kulturnímu programu je možné najít na webu v kalendáři akcí.

V klášteře Broumov je také možné se ubytovat v Domě hostů , který je vybudován v bývalých mnišských celách. Prosté vybavení bývalých cel je uklidňující a je vhodné pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Blízkost klášterní restaurace U Tří růží i Café Dientzenhofer zajišťuje všem návštěvníkům kláštera dostatečný komfort a možnost užívat si barokní památku i blízkou kulturní krajinu. 

Exit mobile version