Křesťan dnes

Brutální vražda kněze v Nigérii

Nigérie – V Nigérii byl unesen a brutálně zabit P. John Gbakaan z farnosti sv. Antonína v Gulu, v diecézi Minna, ve státu Niger. Informaci včera potvrdil otec Jana Jataua, podle něhož k únosu došlo na cestě z Makurdi ve státu Benue, kde byl kněz se svým bratrem na návštěvě u své matky.

K útoku došlo 15. ledna kolem 21 hodiny místního času nedaleko vesnice Tufa. Oba muži byli zajati ozbrojenými bandity, kteří se následně zkontaktovali s biskupstvím v Minnie a požadovali výkupné ve výši 30 milionů nigerijských nairů (1000 nairů je asi 55 korun), částku posléze snížili na 5 milionů. Mezitím však bylo nalezeno mrtvé tělo otce Johna nedaleko cesty, na níž došlo k únosu. Otec Gbakaan byl zabit mačetami tak brutálně, že jeho tělo bylo obtížné rozpoznatelné. Jeho bratr patrně nadále zůstává v rukou banditů. 

Křesťanské sdružení Nigérie (CAN) vyzvalo federální vládu k radikálnímu zásahu proti ozbrojencům, kteří unášejí a zabíjejí náboženské představitele. “Přijali jsme zprávy o zabití našeho drahého otce Johna s velkou konsternací a smutkem,” řekl místopředseda sdružení otec John Hayab. Jak dodal, lidé na severu Nigérie žijí v neustálém strachu a mnoho mladých lidí se bojí stát kněžími nebo pastory kvůli ohrožení, kterému jsou v těchto oblastech vystaveni.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 18. ledna 2021 Foto:

Exit mobile version