Křesťan dnes

Bůh si k sobě přitahuje generaci Z. Místo odchodu na prázdniny se studenti sešli na improvizovaných bohoslužbách 

Zatímco mnoho studentů si během jarních prázdnin ve Virginii užívá volno, studenti Regent University se účastnili improvizovaných bohoslužeb. 

Studenti univerzity začali pořádat večerní bohoslužby poté, co se někteří z nich vydali na Asburyho univerzitu v Kentucky, aby se tam zúčastnili probuzení.

SOUVISEJÍCÍ ‚Pane, udělej to znovu‘: Tim Keller o probuzení (část 2)

Ředitel studentské služby Jeff Gossmann řekl deníku The Christian Post, že i přes jarní prázdniny se „studenti, zaměstnanci fakulty a lidé z místní komunity setkávali ke spontánním bohoslužbám a modlitbám“.

„Naše Shawova kaple v kampusu je každý den otevřena pro modlitby a chvály,“ řekl Gossmann, „cítil jsem stejnou kvalitu duchovní obnovy, jakou jsem zažil během svého působení v Asbury.“

„Vrátili jsme se nadšení z toho, co Bůh dělá nejen na Asburyho univerzitě, ale i na dalších univerzitách. Byli jsme přesvědčeni, že probuzení je plodem něčeho, co Bůh dělá a co přesahuje rámec jedné školy,“ řekl Gossmann CP.

„Bylo jasné, že Bůh k sobě přitahuje generaci Z. Generace Z utrpěla tolik ztrát v důsledku pandemie. Toto probuzení je jako oslava dospívání pro generaci Z. Věřím, že skrze toto probuzení Ježíš říká generaci Z: ‚Vidím vás. Volám vás ke vzájemnému společenství.“

Podle Gossmanna se po návratu malé skupinky z Regentu konala 20. února pondělní večerní bohoslužba, která začala v 18 hodin a trvala až do půlnoci.

Pozitivní přijetí této večerní bohoslužby vedlo k tomu, že se několik dalších večerů konaly další večerní bohoslužby, na které studenti přicházeli a odcházeli, jak jim to rozvrh jejich hodin a pololetních zkoušek dovoloval.

„Mnoho studentů sedělo po celé kapli na zemi s otevřenou Biblí a psalo si do deníků. Každý večer za mnou přišlo nejméně deset studentů a požádali mě o svolení podělit se o krátké povzbuzení z Písma, na které Duch svatý během bohoslužby upozornil. Tato slova povzbuzení byla rozložena po celou noc a objevovala se každých 20-30 minut.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. dubna 2023 Foto: Regent University Campus Ministries

Exit mobile version