Křesťan dnes

Celostátní sjezd schválil koaliční smlouvu mezi KDU-ČSL a hnutím STAN

Delegáti pražského sjezdu KDU-ČSL zvolili předsedou Pavla Bělobrádka. Post prvního místopředsedy strany obhájil Marian Jurečka. Nově zvoleno bylo také předsednictvo strany.

Pavel Bělobrádek získal 84 % hlasů, Marian Jurečka 65,53 %.

Na posty místopředsedů byli zvoleni Jiří Mihola, Ondřej Benešík, Daniel Herman a Jan Bartošek.
„Předsednictvo je připraveno převzít odpovědnost, která na něm leží, a jsem rád, že máme takto silný mandát,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

„Ukazuje se, že KDU-ČSL je stabilní demokratická strana s kontinuitou ve vedení strany, což dává velkou naději na dokončení pozitivních věcí. Jsem rád, že sjezd dal tak vysokou podporu volební koalici se STAN. Je to zároveň impuls pro intenzivní odpracování volební kampaně a možnost ukázat, že je zde nová generace politiků,“ řekl Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL.

Celostátní sjezd KDU-ČSL v Praze schválil také koaliční smlouvu pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017 mezi KDU-ČSL a hnutím STAN.

„Koalice se STAN má smysl. Hned první průzkumy nám ukázaly, že koalice může získat až dvaapůlkrát více voličů, než je aktuální součet obou stran jednotlivě.  Větší počet mandátů může zabránit vzniku mocenského monopolu protestního hnutí, a také vstupu extremistů do vlády. Ukažme, že je zde síla, která je schopná zařídit, aby se zde žilo lépe nám i našim potomkům. Věřím, že společně dokážeme víc, že společně dokážeme vítězit. Děkuji vám za toto odvážné rozhodnutí,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Koaliční smlouva byla schválena počtem 228 hlasů z 269 platných.10 hlasů bylo neplatných.
„Přirozeně toto rozhodnutí vřele vítám. Teď nás čeká intenzivní kampaň, abychom přesvědčili co nejvíce voličů, co to přinese jim. Chceme oslovit voliče přemýšlivé, voliče, kteří si váží svých svobod a nechtějí, aby jejich život řídil někdo jiný. Podaná ruka „Starosty“ bude vždycky platit,“ řekl Petr Gazdík, předseda hnutí STAN.

 

Tisková zpráva

Foto: kdu.cz

Exit mobile version