Křesťan dnes

Čína stupňuje tlak na křesťany, vyhrožuje odebíráním dětí

Čína

Peking – Čína vyhrožuje křesťanům, že jejich děti pošle do reedukačních táborů. Člen z církve Early Rain popsal intenzivní pronásledování křesťanů komunistickou stranou.

Liao Qiang řekl International Christian Concern (ICC), že jejich církev byla dříve úřady uzavřena a jejich pastor Wang I je od roku 2018 uvězněn. Nicméně i přes tyto kroky vláda církev nadále pronásleduje. Sám Qiang byl nucen uprchnout z Číny a nyní žije s rodinou na Tchaj-wanu.

„Nejenom ohrožovali nás, členy církve, ale také ohrožovali naše děti. Někteří z našich členů adoptovali děti a úřady je násilně poslaly zpět do původní rodiny. To je hlavní důvod, proč jsme uprchli z Číny. Protože nemůžeme zaručit, že by naše adoptované dítě nebylo odebráno.“

ICC předtím informovala, že čínské úřady násilně odebraly děti z rodin členů církve, přičemž úředníci komunistické strany říkají, že tak učinili, protože byly „vězněny zlým náboženstvím“.

Qiang také popsal, jak úřady některým rodičům nařídily, aby neposílaly své děti do křesťanských církevních škol. Dalším bylo řečeno, že riskují to, že jejich děti budou poslány do reedukačních táborů.

„Nejlepší pomocí je informovat o pronásledování. To, čeho se komunistická vláda bojí nejvíce, je transparentnost,“ poznamenal Qiang.

Regionální manažerka ICC pro jihovýchodní Asii, Gina Gohová uvedla: „S rostoucím tlakem vlády proti církvím, jak státem povolené, tak podzemní, již v Číně neexistuje pro křesťany bezpečné místo.“ Dodala, že „téměř každá provincie v Číně zaznamenala vzestupnou tendenci pronásledování křesťanů“, ale zejména provincie Che-nán a An-chuej mají velké křesťanské komunity, které byly svědky brutálních útoků ze strany policie, což zahrnovalo odebíraní křížů, ale také demolici kostelů.

„Od roku 2018 bylo odstraněno tisíce křížů, přičemž některé kostely byly srovnány se zemí. Zhoršující se vztahy mezi Čínou a USA by mohly v roce 2020 jen podpořit zásah proti církvím,“ konstatovala Gohová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. sprna 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version