Křesťan dnes

Čínský komunistický režim platí za udávání křesťanů

Komunistický režim Činy žádá občany v severovýchodní části země, aby špehovali křesťany a hlásili jakékoli „nezákonné náboženské aktivity“, včetně kázání a domácích shromáždění. Za informace obdrží odměnu ve výši cca 3270 Kč.

Podle informací portálu Christian Post úřad komunistické strany v provincii Chej- lung-ťiang vydal dokument pod názvem „Systém odměn za ohlašování přestupků proti nezákonným náboženským aktivitám,“ podle kterého by měli informátoři dostávat finanční odměny. Občané spolupracující s režimem mohou prostřednictvím telefonátu nebo e-mailu informovat o nezákonných náboženských aktivitách jako jsou nedělní shromáždění nebo distribuce náboženské literatury.  

SOUVISEJÍCÍČínsky pastor byl zatčen za ohrožení bezpečnosti státu

Cílem úřadů je „posílit kontrolu nad nezákonnými náboženskými aktivitami v okrese, zabránit jakémukoli shromažďování lidí s Covid-19 a zajistit „harmonický a náboženský ráz krajiny.“

Podobné systémy odměňování zavedly v minulosti také úřady v provinciích Che-nán nebo Chu-pej. „I když dokument nespecifikuje, na jaké náboženství se komunistické úřady zaměřují, je zřejmé, že domácí sbory se ocitnou pod tlakem,“ uvádí k opatřením americká křesťanská organizace International Christian Concern.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Open Doors, která monitoruje pronásledování křesťanů ve více než 60 zemích světa, odhaduje, že v Číně je asi 97 milionů následovníků Krista, z nichž velké procento je členem neregistrované podzemní církve.

Christian Post v této souvislosti dodává, že podle nedávno zveřejněných zpráv se v roce 2020 náboženské pronásledování v Číně zintenzivnilo a tisíce křesťanů byly zasaženy zavíráním kostelů a porušováním lidských práv. Křesťanské organizace se shodují, že za zintenzívněním náboženského pronásledování stojí hlavně prezident Si Ťin-pching.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. srpna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version