Křesťan dnes

Coco Gauffová vyhrává svůj první grandslam: „Bůh vám dává projít zkouškami, o to je to sladší“

Cori (Coco) Gauffová, velká tenisová senzace, konečně získala svůj první titul na US Open.

Devatenáctiletá Američanka porazila Bělorusku Arynu Sabalenkovou 2:6, 6:3 a 6:2 a získala svůj první grandslamový titul. Gauffová se stala první teenagerkou, která vyhrála turnaj od dob tenisové hvězdy Sereny Williamsové, před více než dvaceti lety. V červnu přišla ve finále o možnost vyhrát své první Roland Garros (francouzský grandslam).

SOUVISEJÍCÍVycházející tenisová hvězda děkovala za vítězství na turnaji „svému Pánu a Spasiteli“ 

Jedním z momentů finálového zápasu bylo, jak se Coco po tom, co běžela obejmout rodiče, vrátila na kurt, poklekla vedle své židle a strávila několik vteřin v modlitbě.

Evangelical Focus informuje, že později při slavnostním ceremoniálu řekla: „Jsem z toho v šoku. Ta prohra na French Open mi zlomila srdce. Uvědomuji si ale, že Bůh vám dává projít souženími a zkouškami, a proto je tento okamžik ještě sladší, než si dokážu představit.“

V srpnu po vítězství na DC Open ve Washingtonu zveřejnila na Instagramu verš z listu Filipským 4:13.

Po finále řekla: „Nejprve bych chtěla poděkovat svému nebeskému Otci. Po prohře v prvním kole Wimbledonu to bylo hodně těžké (…) Víte, hodně jsem se modlila a měla jsem velkou podporu od své církevní rodiny. Takže děkuji Bohu a těm, kteří mě podporují“.

Evangelical Focus dále uvádí, že mladá tenisová hvězda byla za projevování respektu vůči soupeřkám a za angažovanost v sociálních záležitostech dávána mladým lidem za vzor.

Spolu se svými rodiči navštěvuje baptistický sbor na Floridě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. září 2023 Foto: Twitter

https://evangelicalfocus.com/life-tech/23492/coco-gauff-wins-her-first-grand-slam-god-puts-you-through-trials-this-makes-it-sweeter
Exit mobile version