Křesťan dnes

Čtyři řeholní sestry unesené v Nigérii se dostaly na svobodu 

Čtyři řeholní sestry, které byly 21. srpna uneseny při cestě na mši, byly podle svého řádu propuštěny na svobodu.

Sestry Johannes Nwodo, Christabel Echemazu, Liberata Mbamalu a Benita Agu byly uneseny 21. srpna v nigerijském státě Imo na jihu země. 

Po dvou dnech usilovných modliteb za jejich „rychlé a bezpečné propuštění“ oznámil 23. srpna katolický řád v prohlášení, že řeholnice se dostaly na svobodu. 

SOUVISEJÍCÍV Nigérii byly uneseny čtyři řeholní sestry. Církev vybízí věřící k modlitbám za jejich propuštění 

„Dnešní den je pro nás památný, a proto bychom se o tuto radost chtěly podělit se všemi muži a ženami dobré vůle, kteří tak či onak přispěli k rychlému a bezpečnému propuštění našich drahých sester,“ uvádí se podle Catholic News Agency v prohlášení. 

CNA v této souvislosti dále připomíná, že se jedná o nigerijský řád, který se stará o chudé, staré a nemocné lidi. Řád neuvedl žádné podrobnosti o tom, kdo mohl únos spáchat. 

V posledních letech se v Nigérii množí únosy křesťanů, což přimělo církevní představitele vyjádřit vážné obavy o bezpečnost svých členů a vyzvat vládu, aby se zaměřila na bezpečnost svých občanů. 

Zejména kněží jsou kvůli výkupnému často terčem únosu. Naposledy byli v červenci uneseni otec John Mark Cheitnum a otec Denatus Cleopas z fary katolického kostela Krista Krále ve městě Lere ve státě Kaduna. Cleopas byl propuštěn, ale Cheitnum byl brutálním způsobem zabit.

Bezpečnostní expert David Otto, ředitel Ženevského centra pro africkou bezpečnost a strategická studia se sídlem ve švýcarské Ženevě, v červenci agentuře CNA řekl, že podle shody bezpečnostních expertů z jeho skupiny je katolická církev terčem útoků, protože platí vysoké výkupné, které teroristé požadují a které může dosahovat až 200 000 dolarů nebo i více.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. srpna 2022 Foto:

Exit mobile version