Křesťan dnes

Dav hinduistických radikálů napadl domácí sbor

Dav asi 200 hinduistických nacionalistů během bohoslužby zaútočil na domácí sbor ve východní části Indie a zranil pastora a nejméně dva další křesťany. 

International Christian Concer informuje, že dav vedený mužem identifikovaným jako Sanjith Ng, v neděli napadl křesťany ve vesnici Odagoan v okrese Kondagaon v Čhattisgarhu. 

SOUVISEJÍCÍIndie povolila charitě Matky Terezy opět čerpat peníze ze zahraničí

Sanjith Ng vtrhl do domu, kde probíhala bohoslužba, a zbil pastora Hemantha Kandapana a člena kongregace jménem Sankar Salam, uvádí ICC a dodává, že muž poté pastora vytáhl z domu, kde bylo více než 200 věřících. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Radikály následně brutálně zbili pastora a Salama a varovali je, že nezákonně konvertovali hinduisty ke křesťanství. Oba utrpěli těžká vnitřní zranění a museli být hospitalizováni. Dav také vyhrožoval křesťanům, že pokud budou pokračovat v modlitbách, tak jim hrozí smrt.

„Téměř devět hodin jsem byl v domácím vězení,“ řekl ICC pastor Kandapan. „Celou tu dobu jsem byl ohrožován davem i za přítomnosti policie.“

„Situace ve vesnici je stále napjatá,“ poznamenal pastor Kandapan. „Nevíme, jak dlouho budou muset tyto rodiny zůstat mimo své domovy,“ dodal s odkazem na pět rodin, které z vesnice uprchly.

Portál Christian Post dále uvádí, že útoky proti křesťanům se zvýšily od doby, kdy radikální hinduistické skupiny zahájily kampaň, aby zastavily konverzi vesnických částí Indie ke křesťanství. Tyto skupiny požadují, aby vláda zakázala těm, kteří konvertují, získat vzdělání a pracovní příležitosti.

Open Doors, která monitoruje pronásledování ve více než 60 zemích světa, uvádí, že „hinduističtí radikálové často útočí na křesťany s malými nebo žádnými následky“.

„Hinduističtí extrémisté věří, že všichni Indové by měli být hinduisté a že by země měla být zbavena křesťanství a islámu,“ vysvětluje organizace Open Doors o Indii. „K dosažení tohoto cíle používají násilí, zejména se zaměřují na křesťany z hinduistického prostředí. Křesťané jsou obviňováni z následování cizí víry.“

Pro indické křesťany byl rok 2021 podle Open Doors „nejnásilnějším rokem“ v historii země. V tomto roce bylo hlášeno nejméně 486 násilných incidentů proti křesťanům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. ledna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version