Křesťan dnes

Desítky tisíc lidí se zúčastnily modlitební iniciativy za spásu Polska a celého světa

Desítky tisíc lidí se zúčastnily modlitební iniciativy za spásu Polska, která se odehrála v sobotu 7. října v den, kdy si evropská historie připomíná výročí rozhodujícího vítězství křesťanů nad Turky v námořní bitvě u Lepan. Katoličtí věřící z více než 300 farností podél 3500 kilometrů dlouhé hranice s Německem, Českou republikou, Slovenskem, Ukrajinou, Běloruskem, Litvou a Ruskem se na 4 000 různých místech připojili ke společným modlitbám.Věřící se modlili podél hranic a to i na plážích při Baltském moři, jakož i ve městech a polích.

Církevní představitelé tvrdí, že sobotní událost byla čistě náboženská, média však zmiňují, že setkání směřovalo k odmítnutí muslimských uprchlíků v Polsku. Organizátoři modlitbní akce popírají, že by kampaň byla namířena proti nějaké skupině lidí a tvrdí, že hranice byla zvolena tak, aby symbolizovala pokrytí celého světa v modlitbě.

Reklama

 

„Přišli jsme na hranice Polska, abychom se modlili za Poláky a za celý svět,“ řekla nejmenovaná žena pro BBC. „Chceme, aby naše katolická víra pokračovala, aby naše děti byly v bezpečí, aby naši bratři z jiných zemí mohli pochopit, že naše víra je neochvějná,“ uvedla.

Polská vláda odmítla přijmout jakýkoliv počet muslimských migrantů spolu s Maďarskem, Slovenskem a Českou republikou. Pozici státu však kritizovali někteří představitelé církví;  papež František při loňské návštěvě Polska vyzval církev k většímu přijetí migrantů. Polsko je hluboce zbožné, až 96% obyvatel se hlásí ke katolické víře.

-mn- foto: Youtube

Exit mobile version