Křesťan dnes

Dvojnásobný medailista z Pekingu: Pomáhá mi víra v Boha 

Matthias Mayer získal z Pekingu zlatou medaili v závodě Super G. O den dříve si vybojoval bronz v mužském sjezdu.

Díky těmto nejnovějším úspěchům se Mayer stal druhým lyžařem v historii, který vyhrál tři zlaté na třech různých olympijských hrách (další dvě jsou ze Soči a Pchjongčchangu).

Velké překážky

Podle informací zpravodajského webu Livenet.ch, necelé dva roky před svým prvním vítězstvím na olympijských hrách v Soči měl Matthias Mayer zánět kloubů, ke kterému dochází v důsledku bakteriální infekce.

SOUVISEJÍCÍŘeditel Open Doors vyzval sportovce k bojkotu Olympijských her v Pekingu

Ošetřujícím lékařům se podařilo jako možnou příčinu identifikovat otravu jídlem. Rakouský reprezentant musel v důsledku této nemoci na čas zrušit tréninky a byl na čtyři týdny hospitalizován.

Kvůli této reaktivní artritidě mu nezbývaly skoro žádné síly: hodně zhubl a také musel nějakou dobu sedět na invalidním vozíku. Vzdát se bez boje ale pro Meyera nepřicházelo v úvahu. Tím, že odmítl užívat silné léky, se dokázal zotavit a po několika měsících mohl znovu začít s tréninkem.

Sotva o tři roky později nastala další zlomová situace v jeho životě. Tentokrát to byl pád na lyžích, který mu způsobil vážná zranění, informuje Evangelical Focus.

Komplikované zlomeniny mu doktoři dali dohromady při složité operaci. Jen díky speciálnímu airbagu, který měl Mayer při pádu na sobě, se zabránilo ještě vážnějšímu zranění. Sezóna olympijského vítěze však kvůli zlomeninám předčasně skončila.

Víra v Boha mu pomohla načerpat síly

V těchto těžkých časech Mayerovi pomáhala jeho hluboká víra v Boha. Lyžař v roce 2017 řekl: „Za sportovní úspěchy nevděčím jen fyzické a mentální přípravě, ale do značné míry také mé víře a velmi zvláštní síle, kterou z toho čerpám.“

Každé rozhodnutí v jeho životě vycházelo z víry. „Když se vám dostává tak mnoho slávy a úspěchů, uvědomuji si, jak důležitá je pro mě má víra v Boha. Dává mi to jistotu, vím, že ať se děje cokoliv, můžu jít do každého dne uvolněn, protože mě Bůh doprovází na mé cestě. A jsem za to neskonale vděčný,“ cituje sportovce Evangelical Focus. 

Pomoc dvěma rodinám uprchlíků

Pro olympijského vítěze zahrnuje jeho křesťanská víra i závazek vůči druhým. Před několika lety Mayer například podpořil dvě rodiny uprchlíků z Iráku, z nichž jedna nyní žije v Rakousku a druhá se vrátila do své domovské země.

Mayer k tomu říká: „Pro dotyčné to byla výjimečná situace. Sehnali jsme jim ubytování a ukázali jim, jak to v naší zemi chodí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. února 2022 Foto: Instagram – Matthias Mayer

Exit mobile version