Křesťan dnes

Facebook testuje modlitební statusy

Facebook zvažuje svým uživatelům umožnit vložit modlitební statusy. Podle informací portálu Relevant chce populární sociální síť povzbudit věřící lidi, aby se sdíleli se svými přáteli o svá modlitební témata.

Americká společnost v současné době testuje novou funkci, díky které by uživatelé mohli žádat o modlitby nebo na ně reagovat. „Modlitební příspěvky“ umožní uživatelům zveřejňovat vlastní modlitby nebo kliknout na tlačítko „modlit se“ pod příspěvky, které ostatním sdílejí.

SouvisejícíNesnesitelná lehkost kliknutí

„Naše poslání dát lidem možnost budovat vztahy se týká i největší komunity na světě: věřící uživatele sociálních sítích,“ řekla pro Religion News Service Nona Jonesová, která pracuje ve misijní organizaci, která se zaměřuje na šíření evangelia na platformě Facebook.    

Nová funkce byla podle mluvčího společnosti Facebook inspirována probíhající pandemie, kdy lidé na sociálních sítích sdíleli své modlitební potřeby. Uživatelé Facebooku během velikonočního týdne a židovského svátku Pesachu uskutečnili více skupinových hovorů prostřednictvím aplikace Messenger, než kdykoli předtím.

Nábožensky orientované facebookové stránky navíc nabízely více online přenosů pro své fanoušky než před lety. Pandemická opatření způsobily, že členové rodin také díky sociálním sítím mohly zůstat v blízkém kontaktu. 

„Jako místní duchovní spolu s mým manželem velmi dobře vím, jak složitý byl pro věřící minulý rok,“ řekla Jonesová. „To je důvod, proč jsme odhodláni hledat způsoby, jak vytvořit nástroje, které lidem pomohou zůstat na ve spojení i přes  Facebook.“

Relevant uvádí, že nová funkce je v současné době stále ve fázi testování a většina uživatelů ji neuvidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – Facebook

Exit mobile version