Křesťan dnes

Festival UNITED opět přivedl mladé lidi do Vsetína

Návštěvníci festivalu UNITED 2022

Ve Vsetíně se od čtvrtka 18. 8. do soboty 20. 8. 2022 uskutečnil 12. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Na akci s podtitulem Opravdový dorazilo podle odhadů organizátorů na 3500 účastníků, včetně vystupujících, organizátorů a dobrovolníků, kteří se starali o chod festivalu.

Pro návštěvníky bylo přichystáno několik hudebních scén. Hlavní večerní programy probíhaly na Dolním náměstí. Zde také vystoupila většina hostů ze zahraničí. Na pódiu se poprvé v České republice představila moldavská kapela Not an Idol a formace ze Spojených států RLCM. Podruhé na festivalu vystoupila brazilská zpěvačka Thabata Oliver.

Mezi letošní hudební hosty patřily kapely BCC Worship, ESPÉ, Lévi, Noemiracles, písničkář Pavel Helan, violoncellista Petr Špaček, zpěvačka Sima Magušinová a další.

Druhá hudební scéna byla v Domě kultury. Zde probíhali ranní a večerní koncerty a část seminářů. Na náměstí Svobody byla odpočinková zóna, pódium pro rozhovory a atrakce pro děti. V městském parku se nacházela stage Rádia 7, kde probíhaly rozhovory s vystupujícími. Část programu byla tlumočena pro ukrajinské návštěvníky.

Ředitelka festivalu Daniela Hurtová hodnotí: „Pro mě osobně byl ročník 2022 ročníkem vděčnosti. Uplynulé 2 roky nás naučily nebrat věci automaticky a samozřejmě. Děkuji Pánu Bohu za to, že jsme se mohli setkat s mladými lidmi opět ve Vsetíně na třídenním festivalu. Mám radost z toho, že se nám podařilo spojit odlehčenou festivalovou atmosféru s poselstvím o živém Bohu, který může být opravdovým v našich životech.“

Součástí programu bylo dále na 15 seminářů a 13 workshopů. Jako jejich vedoucí se představili řádová sestra Angelika Pintířová, farářka Ivana Procházková, teologové Pavel Hošek a Zdeněk Vojtíšek, novinář Petr Vizina, psycholog Dalimil Staněk, salesián Libor Všetula a jiní.

„Velká účast návštěvníků na festivalových seminářích dokazuje především vhodně zvolená témata – sebehodnota, odpuštění, gender chaos, moderní sekty, sociální sítě, umění, pravda a fetiš a další. Řada seminaristů také pozitivně hodnotila následné diskuse a otázky přicházející z publika, které jsou rovněž dokladem skutečného zájmu a aktuálnosti letošních námětů.“ dodává vedoucí seminářů Martin Pavlík. K programu dále patřily divadelní představení, sportovní aktivity, poradenské a modlitební služby.

Fotografie z festivalu jsou uveřejněny na profilu sociální sítě Facebook. Vybranou část programu přenášela živě televizní stanice TV NOE. Akci pořádal zapsaný spolek UNITED 3P, z. s.

Organizátoři také zveřejnili datum konání příštího ročníku. Festival se má uskutečnit ve dnech 17. – 19. 8. 2023. Organizátoři dále chystají jednodenní akci 22. 4. 2023 v Českých Budějovicích. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook.

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Skladba festivalu UNITED 2022 – Opravdový

Exit mobile version