Křesťan dnes

Formace Skillet letos podruhé v Česku – zahrají v Praze a Brně

Skillet

 

PRAHA – Několik týdnů po svém vstoupení na festivalu Rock for People vyslyšeli američtí rockeři Skillet přání svých fanoušků a potvrdili, že se už na podzim vrátí zpět. A aby dobrých zpráv nebylo málo, oznamují hned dva samostatné koncerty – ve středu 30. listopadu vystoupí v brněnském Semilassu a v neděli 4. prosince v Malé sportovní hale v Praze. Jako předkapela se premiérově představí rocková kapela z Ohia Red Sun Rising.

„Skillet letos slaví 20. leté výročí a je tak trochu symbolické, že se je nám právě v tomhle jubilejním roce podařilo nejen přivézt na festival, ale domluvit i jejich první samostatné koncerty u nás. A je to i zásluhou českých fanoušků, kteří pro ně na festivalu vytvořili skvělou atmosféru. Kapela byla nadšená a spokojený byl i jejich agent, který se na Rock for People přiletěl podívat až z Los Angeles. Takže přesvědčit je, že by koncertů mělo být více, bylo nakonec lehčí, než jsme čekali,“ líčí s úsměvem Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

Do České republiky zavítají Skillet v rámci turné k albu Unleashed, které vyšlo 5. srpna. Malou ochutnávku nabídli už na Rock for People, kde zazněly mimo jiné singly „Feel Invincible“ a „Back From The Dead“.

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji v síti GoOut.cz za cenu 790 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz.

Rockový čtyřlístek z Memphisu je právem řazen mezi nejúspěšnější rockové kapely 21. století. Na svém kontě mají přes jedenáct milionů prodaných desek, jsou držiteli platinové desky za album Awake, vítězové Billboard Music Awards, byli několikrát nominovaní na Grammy a Dove Awards a ovlivnili křesťanskou hudební scénu nejen ve Spojených státech.

Jejich videa mají miliony zhlédnutí na YouTube – ostatně jen sám singl Monster jich má přes 130 milionů. Kromě toho je tento singl dvojnásobně platinový a s 57 miliony přehrání na hudební službě Spotify je osmou nejvíce přehrávanou skladbou roku 2015. A nezapomínejme ani na miliony fanoušků po celém světě.

Od svého založení v roce 1996 prošli Skillet několika změnami v sestavě. Současné složení John Cooper (zakládající člen), Korey Cooper, Jen Ledger a Seth Morisson se ustálilo v roce 2011 a o dva roky později vydali album Rise. Na svém kontě mají devět alb, zatím poslední s názvem Unleashed, vyšlo letos v srpnu. Na Unleashed začal John Copper pracovat podle vlastních slov v podstatě hned, jak vydali Rise. Podoba alba v něm pak dozrávala v průběhu jejich evropského turné, na kterém předskakovali Nickelaback a v rámci kterého se poprvé přestavili i českému publiku.

Tisková zpráva Rock for People, redakčně upraveno
Foto: Skillet a Petr Klapper

Exit mobile version