Křesťan dnes

Franklin Graham tvrdí, že jeho organizace vedly k Bohu 1.7 milionu lidí

Franklin Graham hovořil o rapidním nárůstu počtu lidí, kteří v roce 2020 přijali Krista. Prezident misijní organizace Billy Graham Evangelistic Association (BGEA) a charitativní organizace Samaritan’s Purse v rozhovoru pro Christian Post uvedl, že v tomto roce 1,7 milionu lidí odevzdalo „svůj život Kristu“. Ve srovnání s loňským rokem je to více než dvojnásobek.

„Myslím, že v roce 2020 nic nebylo normální,“ poznamenal Graham. „Během mého života jsme nikdy nezažili obdobní pandemií. Svět ještě nikdy nezažil lockdown. Je to ale Bůh, který se dotýká lidských srdcí a otevírá  jejich oči. Pandemie to nezastavila.“

Graham dodal, že lidé, kteří dříve evangelium odmítali, ho nyní přijímají. Syn baptistického kazatele Billyho Grahama je přesvědčen, že se může jednat o vhodný čas pro sdílení evangelia.

V reakci na zavřené kostely a modlitebny si BGEA poprvé ve své historii zakoupila vysílací čas v celonárodní televizní a má k dispozici nepřetržitou telefonní linku.

Kostely ve Spojených státech kvůli koronaviru zaznamenaly pokles návštěvnosti. Mnoho sborů však reagovalo okamžitě a začaly vysílat online.

„Sbory si obecně počínaly dobře a organizovaly biblická studia, která navštěvuje množství lidí. Sborové lavice jsou prázdné, ale online bohoslužby sleduje více lidí než těch, kteří kostel obvykle navštěvovali,“ konstatoval Graham.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Exit mobile version