Křesťan dnes

Fulanští ozbrojenci zabili v Nigérii 21 křesťanů

Po zabití 21 křesťanů v Nigérii rukou fulanských ozbrojenců jsou podle místních informací věřící stále více ohroženi a vyzývají vládní představitele k akci. Předpokládá se, že při útocích ve státě Plateau bylo dalších 10 osob těžce zraněno.

Zpravodajský portál Premier informuje, že násilnosti vypukly 10. srpna poté, co fulanští pastevci zapálili budovy v oblasti, kde pobývalo mnoho vysídlených křesťanů.

SOUVISEJÍCÍÚtočníci upálili katolického kněze z Nigérie, jeho asistent byl vážně poraněn  

Masara Kim, novinář působící v Josu, řekl katolické charitativní organizaci Aid to the Church in Need (ACN), že po zapálení domů extremisté mířili útočnými puškami na ty, kteří se snažili před požáry utéct.

Kim, který po vraždách navštívil místo činu, vysvětlil, že oběti byly „dříve vysídleny z okolních vesnic“ a našly útočiště v Heipangu. Uvedl, že asi polovina obětí „byla spálena k nepoznání“ a nejméně pět z nich byly kojenci.

„Byla to srdcervoucí scéna,“ poznamenal. „Oběti byli hromadně pohřbeny v deštěm zmáčeném masovém hrobě. Jsou to chudí vesničané, kteří nemají peníze ani na jídlo, natož na rakve.“

Zdůraznil, že „existují svědci a pozůstalí, kteří viděli, jak byli jejich rodinní příslušníci povražděni“, ale úřady podle něj často nedokážou identifikovat pachatele.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. srpna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version