Křesťan dnes

Greg Laurie odpovídá: Jsem vdaná za nevěřícího muže, co mám dělat?

Greg Laurie

 

Pastor Greg Laurie z Harvest Christian Fellowship radil křesťanským ženám, které si vzali za muže nevěřícího, že by neměly „dávat muži kázání“, spíše by  měly ukázat skutečný křesťanský život skrze lásku.

Laurie ve videu na Facebooku připustil, že „žena má co dělat, protože takové manželství není jednoduchá věc.“

„Pokud jste vdaní či ženatí s nevěřícím partnerem, snažte se ho získat bez slov.“ uvedl.

„Myslím, že jedním z problémů, když je žena věřící a muž není, že žena dává muži celodenní kázání,“ pokračoval pastor.

„Milujte ho, ukažte mu, co opravdový křesťan dělá. Modlete se za něj, nenechte se odradit, nevzdávejte to, protože nikdo není mimo dosah Boha. „

Názory na smíšená manželství křesťana s nevěřícím se v církvi liší. Dan Delzell, pastor Wellspring luteránské církve v Papillion, Nebrasce, varoval, že manželství s nevěřícím nebude fungovat vůbec.

„Pokud jste si již nevěřícího vzali, můžete stále potěšit Boha? Samozřejmě. Můžete mít s manželem duševní a sexuální spojení v Kristu? Rozhodně ne, alespoň ne do té doby, dokud váš manžel nebude činit pokání. Dobrá zpráva, která může, ale ani nemusí přijít, “ napsal Delzell v úvodníku The Christian Post v červenci 2013.

„Existuje mnoho takových manželství? Ano, samozřejmě.Miluje Bůh oba? Ano. Mohou oba milovat Boha? Ne. Jak by mohl nevěřící milovat Boha? Musíme nejprve dostat Boží lásku v Kristu, pak můžeme milovat Boha,“ dodal.

Pew Research Center – studie z r. 2015 ukázaly, že takové sňatky v USA byly na vzestupu, včetně skupin zahrnujících křesťany. Zatímco 61% z nich si vzalo za manžela partnera stejného vyznání, 15% z křesťanských respondentů uvedlo, že si vzali partnera z jiné křesťanské denominace – zatímco 18% uvedlo, že si vzalo nevěřícího partnera.

Zdroj: The Christian Post
Foto: wikipedia.org

Exit mobile version