Křesťan dnes

„Historicky první“: Vietnam povolil Franklinu Grahamovi uspořádat evangelizační akci s 300 církvemi

BGEA

Vietnamská komunistická vláda povolila zahraničnímu křesťanskému řečníkovi evangelizační setkání, které je označováno za „historicky první“. Evangelista Franklin Graham se o víkendu podělil o Boží lásku s obyvateli této jihovýchodní asijské země na Jarním festivalu lásky.

„Jarní festival lásky je historický, protože je to poprvé, co vláda povolila evangelizační akci se zahraničním řečníkem mimo náboženský svátek,“ sdělilo Evangelizační sdružení Billyho Grahama v prohlášení pro The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍEvangelistu Franklina Grahama přivítali ve Vietnamu vrcholní představitelé státu 

Prezident a výkonný ředitel BGEA Graham, syn zesnulého evangelisty Billyho Grahama, promluvil v sobotu a v neděli na dvou akcích ve sportovním areálu Phu Tho v Ho Či Minově Městě.

BGEA spolupracuje s více než 300 vietnamskými církvemi na jarním festivalu, který je otevřen všem.

Na programu se podíleli také zpěváci Michaela W. Smithe, Isaac Thai, Le Nguyet Anh a Naomi Nguyen.

Pastor Ho Tan Khoa, jeden z místních vedoucích akce, ve svém prohlášení uvedl, že „protestantské církve velmi milují obyvatele Ho Či Minova Města, z nichž více než 90 % obyvatel nezná Boha“.

„Jsme poctěni, že se můžeme připojit k Evangelizačnímu sdružení Billyho Grahama a sdílet s ním lásku Páně,“ uvedl pastor v prohlášení. „Dlouho jsme se modlili za to, aby se evangelizace uskutečnila, a jsme velmi rádi, že pastor Franklin Graham přijíždí, aby se na jarním evangelizačním programu lásky se všemi podělil o dobrou zprávu o Boží lásce.“

Graham kázal v Hanoji v prosinci 2017 a komunistická vláda v minulosti udělila povolení k pořádání křesťanských akcí v období Velikonoc a Vánoc, nikoli však zahraničnímu řečníkovi nebo mimo náboženské svátky.

V žebříčku Open Doors World Watch List 2023, který hodnotí země podle míry pronásledování a diskriminace, jimž čelí křesťané, se Vietnam umístil na 25. místě mezi zeměmi světa, které jsou pro následovníky Krista nejnebezpečnější.

Open Doors upozorňuje, že vzhledem k tomu, že mnoho konvertitů patří k etnickým menšinám, jsou vůči nim úřady „obzvláště podezíravé“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. března 2023 Foto: BGEA

Exit mobile version